Novinky

Také Apple pracuje na ohebném smartphonu. Chystá křížence iPhonu a iPadu

Jestli existuje v mobilním segmentu něco, o čem se v posledních měsících nepřestává hovořit, jsou to jednoznačně ohebné smartphony. Jako první se rozhodl odkrýt karty Samsung s modelem Galaxy Fold, u něhož se záhy ukázalo, že jde o hrubě nepřipravený produkt. Choutky na ohebné zařízení projevil také Huawei, na jehož Mate X se stále čeká a řada dalších výrobců, kteří oznámili, že již pracují na vlastním řešení. Podobně na tom je také Apple, tedy alespoň tak se to jeví na základě jeho patentových přihlášek.

Udělený patent popisuje skládací elektronické zařízení, které lze přehnout na dvou místech. Zde je vhodné poznamenat, že obdobný koncept hodlá použít také Xiaomi, které se již na internetu pochlubilo funkčním prototypem.

Displej skládacího zařízení od Applu bude chránit blíže neurčený materiál zaručující vysokou odolnost. Zde se nabízí možnost použití krycí vrstvy od společnosti Corning, která pracuje „ohebném skle“ pro novou generaci flexibilních smartphonů.

Z připojených ilustrací sice nejde zjistit nic bližšího, ale dost možná se právě díváme na křížence iPhonu a iPadu, který odstartuje novou éru mobilních zařízení s logem nakousnutého jablka. Co se týče termínu uvedení, několik na sobě nezávislých zdrojů potvrdilo, že se tak stane v průběhu příštího roku.

Doba, kdy budeme mobily ohýbat, již pomalu klepe na dveře. Současný stav ovšem ukazuje, že technologie stále nedozrály do bodu, kdy dokážou nabídnout adekvátní uživatelský zážitek. Své by o tom mohl vyprávět již zmíněný Samsung, který se potýká s nepříjemnými problémy. Je zároveň evidentní, že Apple nám bude chtít naservírovat dokonale odladěný produkt, který se nerozbije pár hodin po vybalení. Je tedy otázkou, zda mu na to bude stačit pouze rok vývoje.

Zmiňované patenty byly sice podány před delší dobou, ovšem to nemusí vůbec nic znamenat. Stačí, aby projekt narazil na menší jakýkoli zádrhel a uvedení finálního produktu se tím značně protáhne.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close