Novinky

Tajemný 10,5″ iPad bude mít rozlišení velkého modelu Pro s jemností na úrovni iPadu Mini

Hned z několika zdrojů jsme mohli v posledních týdnech slyšet zprávy o nových iPadech, které se ukáží tento rok. Největší zvědavost vyvolává model, který má dostat premiérovou úhlopříčku displeje přesahující 10 palců. To vše ovšem na půdorysu současného 9,7″ iPadu. Apple se totiž chystá vůbec poprvé vyzkoušet bezrámečkovou technologii displeje.

ipadpro105-800x551

Nové informace, se kterými přišel server Macrumors přinášení na novinku opět o něco ucelenější pohled. Tradiční informační kanály z od asijských dodavatelů totiž prozradily, že chystaný iPad Pro by měl dostat rozlišení, na které jsme v současné době zvyklí u tabletu s 12,9 úhlopříčkou. Hustota pixelů by tedy v případě bezrámečkového modelu mohla dosáhnout až úrovně iPadu Mini, který má ze všech jablečných tabletů nejjemnější displej.

Při představování iPadu Pro v roce 2015 tvrdil marketingový šéf Applu Phil Shiller, že obří iPad je velký, jako kdybyste obrazovky dvou klasických iPadů slepili k sobě. Zasvěcené zdroje tedy spekulují nad tím, že chystaný iPad s přesnou úhlopříčkou 10,5 palce bude mít stejnou velikost jako dva displeje z iPadu Mini, což by umožnilo osazení stejným rozlišením jako u téměř 13″ palcového modelu při zachování jemnosti displeje.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button