Novinky

SWORD: speciální kryt pro iPhone, co dokáže odhalit skryté zbraně a výbušniny

Bez ohledu na to, jak stylový kryt si koupíte, ve většině případů má pouze jednu funkci – ochránit váš smartphone před rozbitím. Jsou ovšem případy, kdy tento druh příslušenství slouží jako připojitelná periferie rozšiřující schopnosti telefonu. Stejná situace se týká ohlášené novinky od společnosti Royal Holdings, která se pochlubila pouzdrem SWORD s integrovaným 3D skenerem.

Než se dostaneme k samotnému využití, je třeba zmínit, že SWORD bude vyráběn ve dvou variantách, respektive nabídne kompatibilitu pouze se smartphony iPhone 8 Plus a Google Pixel 2XL. Hlavní úlohou krytu je neinvazivní skenování osob a objektů do vzdálenosti 40 metrů.

Prostřednictvím speciálních senzorů a antén je SWORD schopen zjistit, zda objekt neobsahuje trhavinu. Odhalit dokáže také zbraň ukrytou pod oblečením. Uvnitř pouzdra se nachází 18 antén, které na základě vysílaných vln dokáží vytvořit na displeji iPhonu obrazový profil. Součástí je také mobilní aplikace s funkcí pro rozpoznávání obličeje. Systém porovnává záznam z kamery telefonu s databází hledaných osob a pokud najde shodu, zobrazí na displeji upozornění.

Vedení společnosti Royal Holdings se nechalo slyšet, že v současné době neexistuje komerční verze jejich produktu. S masovou výrobou se počítá začátkem roku 2019, přičemž hlavními odběrateli se mají stát například letiště, kde podobný typ příslušenství dává největší smysl. Cena krytu SWORD činí u předobjednávek 950 dolarů (zhruba 20 tisíc korun) a je spojena s měsíčním poplatkem ve výši 30 dolarů za navázané služby.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button