Novinky

Studio Disney ukázalo robota, který může v budoucnu nahradit lidské kaskadéry

V poslední době se čím dál častěji hovoří o průmyslu 4.0 a jeho dopadu na úbytek pracovních míst pro lidské dělníky. Dost možná se ovšem roboti prosadí v mnohem širším spektru činností, než by kdokoli předpokládal. Zbystřit by měli také profesionální kaskadéři, kteří mohou již velice brzy dostat robotickou konkurenci. S touto myšlenkou si totiž velmi vážně pohrává animatronická divize studia Disney. V jejích zábavních parcích lze již nyní narazit na celou řadu statických robotů s podobou oblíbených postav z filmů a pohádek.

Disney Imagineering has created autonomous robot stunt doubles

The robot acrobats can flip through the air and stick a landing every time Read more: https://techcrunch.com/2018/06/28/disney-imagineering-has-created-autonomous-robot-stunt-doubles/

Inženýři se ovšem rozhodli jít ještě dál a vyvinuli speciální typ robota, který umí ve vzduchu upravovat svou polohu. V praxi to funguje tak, že obsluha vystřelí robota do vzduchu, který následně provede předem nadefinovanou kreaci. K tomu mu pomáhají integrované senzory a systém pohyblivých závaží.

Filmařům mohou podobní roboti výrazně usnadnit práci při natáčení a zároveň ušetřit spousty času. Robotický kaskadér provede plánovaný úkon s chirurgickou přesností a dle očekávání režie. Při výkonu navíc nehrozí riziko poranění, což snižuje nároky na bezpečnost. Samozřejmě nelze opomenout ani finanční stránku věci. Stroj na rozdíl od lidských kaskadérů nepotřebuje honorář, na což bude hollywoodská produkce jistě slyšet.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close