Novinky

Stojí za povšimnutí

Poslední dobou trávím mnoho času údržbou původního obsahu portálu Český Mac, upravil jsem též drobně kategorie v hlavním menu, které snad nyní budou ještě více přehledněji řazené. Veškeré kroky vedou k zjednodušení užívání portálu Český Mac do podoby, kdy bude většina informací snadno a intuitivně nalezitelná. Ale je to zdlouhavé…

Též se mi podařilo vyřešit situaci ohledně nově registrovaných uživatelů, již není nutné každý takový uživatelský účet manuálně schválit, a tak se můžete účastnit diskusí ihned po registraci do systému. Pracuji též na samostatnosti portálu co se týče obsahu, ale o tom někdy později.

Ale o co jde zejména v tomto příspěvku. Chtěl jsem se s Vámi podělit o zajímavost z obsahu prvních dnů portálu Český Mac. V dnešní době je tato část obsahu již prakticky nenavštěvovaná a zapomenuta, probíral jsem se jednotlivými příspěvky a narazil na zajímavou dvojici z 13.1.2012.

  • Koncept mobilního telefonu iPhone SJ, který mi z dnešního pohledu až nápadně připomíná nový iPhone 6. V době kdy zářil na trhu iPhone 4S je to vcelku solidní trefa do černého. Příspěvek naleznete zde.
  • Oznámení o ustanovení patentu pro 3D rozhraní ovládané pohybem telefonu na základě gyroskopu. Za povšimnutí stojí zmíňka, že Apple si tento způsob ovládání patentoval již v červenci 2010 a použil jej až v operačním systému iOS 7 u parallax efektu pozadí plochy. iOS 7 byl představen v minulém roce. Příspěvek naleznete zde.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button