Aplikace iOS

Sticky AI: to aplikace vytvoří zábavné samolepky a GIFY z vašich selfie

Společnost Prisma stojící za vývojem stejnojmenné aplikace založené na vylepšování fotografií za pomoci umělé inteligence představila novou aplikaci Sticky. Smyslem vývoje byla reflexe spojená s narůstající oblibou posílání nejrůznějších GIFů, nálepek a emotikon. Stejně jako v případě Prismy i Sticky využívá propracovaných algoritmů a aplikace neuronové sítě určené k zpracování obrazových dat. Cílem Sticky je vytváření efektních nálepek a pohyblivých GIFů z fotografií, respektive z vašich selfie.

V praxi to funguje tak, že po spuštění aplikace se objeví základní obrazovka tvořená výstupem z čelní kamery. Uživatel může buď pořídit jednu fotku, případně sekvenci, z níž se vytvoří animovaná smyčka. V další fázi přichází na řadu umělá inteligence, která ořízne vaše selfie a zbaví ji nadbytečné kompozice. Následně záleží na vlastním uvážení, pro jaký filtr se rozhodnete a zda vytvořenou samolepku doplníte o text či jednobarevné pozadí.

Co se týče ořezu, algoritmus pracuje s překvapivou přesností, pouze párkrát se stalo, že automatika nefungovala zcela korektně a kromě obličeje neořízla také kus pozadí z původní fotografie. Výsledné samolepky se ukládají do nativní galerie, odkud je lze dál sdílet. Příjemným bonusem je integrace Sticky do iMessage, což značně usnadňuje procházení vytvořeného obsahu.

[appbox appstore 1234178923]

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button