AktualityNovinky

Mnoho obchodníků se stále zdráhá akceptovat Apple Pay

Apple investoval nemalé prostředky do svého vlastního platebního systému Apple Pay, který byl představen minulý podzim. Podle samotné společnosti už dnes je možné skrze Apple Pay zaplatit u zhruba 700 000 obchodníků. Agentura Reuters dnes oznámila, že tento systém by měla na konci tohoto roku podporovat polovina ze sta největších obchodníků v USA. Momentálně to jsou čtyři. Jeden z prodejců, který zůstal v anonymitě upozornil na agresivní metody, kterými se Apple snaží přinutit obchodníky k akceptování jejich systému.

apple-pay-uk

Také byl ale proveden průzkum, který ukázal, že s Apple Pay jsou nakonec spokojeni jak prodejci, tak zákazníci. Podle amerického řetězce supermarketů Whole Foods jsou zákazníci spokojeni s rychlostí a bezpečností celého systému. V březnu tohoto roku údajně u něj přes Apple Pay zaplatily dvě procenta zákazníků.

Gigant Walmart, který Apple Pay nepodporuje se bojí ztráty a kontroly nad daty. Dalším problémem expanze jsou pak vysoké náklady na terminály.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button