Tapety

Stáhněte si některou z těchto nádherný tapet, které vytvořila umělá inteligence DALL·E 2

Pokud navštěvujete Český Mac pravidelně, pravděpodobně už víte, že zde naleznete spoustu atraktivních tapet pro vaše Apple zařízení. Tentokrát pro vás mám naprostou lahůdku. Následující sadu tapet nevytvořil člověk, vygenerovala je totiž umělá inteligence. Konkrétně pochází z projektu DALL·E 2. Oficiální web projektu uvádí, že jde o zcela nový systém umělé inteligence umožňující uživatelům zadat slova (podstatná jména, slovesa, příslovce, přídavná jména) formou přirozeného jazyka. Na základě toho pak DALL·E 2 vygeneruje obrázky. 

Program dokonce zvládá provádět realistické úpravy již existujících fotografií. Software je natolik vypiplaný, že během editace bere v potaz tak složité parametry, jako je světlo, stíny, odrazy či textury. Pokud vás zajímá více o tomto projektu, doporučuji zavítat na oficiální stránky, kde si můžete prohlédnout již hotové výtvory.

Následující tapety vznikly na základě zadání uživatele vystupujícího na Twitteru pod přezdívkou iPhondo. A nutno dodat, že jde o více než povedený výsledek. Zvlášť když vezmeme v potaz, že obrázky nevytvořil člověk, ale jde o výplod stroje.

Pokud by vás náhodou tyto ilustrace nezaujaly, můžete si vybrat některou ze stovek jiných, které najdete v samostatné rubrice věnované tapetám pro iPhone, iPad, Mac a dokonce také Apple Watch. A jestli máte svůj vlastní tip na originální tapetu, případně jste nějaké vytvořili, určitě nám dejte vědět. Kontaktovat mě můžete formou e-mailu či zprávy na sociálních sítích.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button