Novinky

Do šrotu ještě nepatří: podívejte se na srovnání nejnovějšího iPadu s původním modelem (video)

Sedm let a pár měsíců dělí první model iPadu od poslední generace, kterou Apple nedávno představil. Ačkoli se může na první pohled zdát, že v segmentu tabletů se toho příliš nestalo, přiložené video vás vyvede z omylu. Z původně masivního kvádru se stala tenká placka s výpočetním výkonem, o němž si mohl původní iPad nechat jenom zdát. Evolucí prošel i samotný operační systém, který místo několika různých textur imitujících látky či kov vsází na čistý design s průhlednými efekty.

2017 iPad vs First iPad! 7 Year Comparison

2017 iPad 9.7-inch vs First iPad Ever Retro Review! Original iPad, 7 Years Later Comparison. 2010 – 2017. First iPhone vs iPhone 7: https://youtu.be/MCibp9LyawA First Android Phone vs Google Pixel: https://youtu.be/AlCGhhfLg_8

Na zadní straně se přibyl fotoaparát, ztenčily se rámečky a displej dostal nesrovnatelně lepší rozlišení. Přes všechny tyto aspekty se ovšem nedá hovořit o dokonalém zařízení. Největšími neduhy pramení ze složitosti současných služeb a na nich navázaných aplikací. Ostatně obraz vydá za tisíc slov – pohodlně se tedy usaďte a vychutnejte si exkurzi do tabletové historie.

Štítky

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Close