Novinky

Spotify údajně chystá vlastní hudební přehrávač do automobilů

Jedna z největších a nejoblíbenějších streamovacích služeb Spotify míří do automobilů. K tomu hodlá použít svůj vůbec první přehrávač s hlasovým ovládáním, čímž bude společnost konkurovat Applu a jeho CarPlay či Android Auto od Googlu. 

Přehrávač Spotify by měl být malý kousek elektroniky s fyzickými tlačítky, které si budete moci sami nastavit tak, aby odpovídaly vašim potřebám. Připojení k automobilu by mělo zprostředkovat Bluetooth, stejně jako u smartphonů. Chybět by nemělo ani ovládání hlasem, tak jak to znáte z mobilní aplikace Spotify.

Spotify jako dostupnější platforma pro řidiče

Bohužel zatím nejsou známy hardwarové funkce, tedy kapacita paměti či možnost připojení k internetu pomocí LTE. Od Spotify je to dobrý krok zejména proto, že pomocí přehrávače bude pro řidiče přehrávání hudby pohodlnější. Na místo neustálého hledání chytrého telefonu a hádání se s ním, si jednoduše svoje skladby navolíte na jednoduchém přehrávači, jehož cena by neměla přesáhnout 100 dolarů.

CarPlay a Android Auto sice mohou být nakonfigurovány pro přehrávání hudby skrze Spotify, ovšem ne všichni řidiči mají ve svých vozech přístup k platformám od Googlu či Applu. Přehrávač od Spotify nabídne v tomto směru širší podporu.

Zdroj
TV

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Zdravím, mohl by mi někdo zkušený poradit ve výběru? Mám teď předplatný na Spotify, ale appka na iPhone 7 plus není stabilní a propojení s jinými zařízeními je nedostačující. Přemýšlím o přestupu na Apple music, kde si album koupím a už ho mám na furt a dostupný online v každým zařízení a bez čekání a bez dalekosáhlého načítání, ne?

    1. Hezký den, Václave,
      pokud vám nevyhovuje aplikace Spotify, tak přechod na Apple Music je v zásadě jediná možnost. V podstatě to funguje tak, jak jste popsal. Alba si ovšem nemusíte kupovat, stačí si zřídit předplatné a veškerou uloženou muziku pak máte dostupnou na všech zařízeních…

    2. Zvažte i Tidal, ten jako premium nabízí vyšší kvalitu a také lze podle uvážení (a kapacity paměti) stáhnout alba do mobilu, nebo jiného zařízení (iPad, iPod).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button