Novinky

Spotify přesáhl 100 milionů platících uživatelů. Dvakrát více než u Apple Music

Ani čtyři roky po uvedení služby Apple Music platforma nepřilákala tolik uživatelů, jako se to povedlo jejímu největšímu soupeři. Švédská společnost Spofity totiž oznámila, že její službu pro streamování hudby si každý měsíc předplácí už 100 milionů lidí. Znamená to, že Spotify k přechodu na placený režim přesvědčilo téměř polovinu celkového počtu uživatel. 

Celkově totiž měsíčně službu používá 217 milionů osob, což ve srovnání s předchozím rokem představuje růst o 26 procent. Ještě více však rostl počet platících uživatel, který se zvýšil o 32 procent. Samotné Spotify přiznává, že silný růst prémiových uživatelů byl způsoben množstvím slevových akcí. V této souvislosti švédský konkurent Apple Music uvádí, že pomocí slev se firmě ve Spojených státech dařilo propagovat například rodinné členství nebo balíček, kdy je Spotify součástí chytrého reproduktoru Google Home mini. 

Přestal jsem používat Spotify a přešel na Apple Music. Jak to dopadlo?

O Apple Music, jehož vývojáři takto štědře zvýhodněné balíčky nerozdávají, je známo, že v lednu služba evidovala 50 milionů uživatel. Vzhledem k tomu, že hudební služba od Applu členství bez poplatku nenabízí, jedná se také o celkový počet lidí, kteří Apple Music používají. Zdarma mohou Apple Music dostat na půl roku jen někteří klienti mobilního operátora Verizon. Apple také nabízí slevy pro studenty. 

Zdroj
9to5mac
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close