Novinky

Spotify obhájil pozici krále streamovacích služeb, Apple Music nadále hraje druhé housle

Trendem posledních let se ukazují služby pro streamování obsahu, které si získávají na čím dál větší oblibě. Mezi ty nejvyužívanější patří bezesporu platformy pro přehrávání hudby. To ostatně dokazuje meziroční nárůst o 32 %, což v celkovém výsledku znamená 358 milionů uživatelských účtů.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Lídrem trhu je s podílem 35 % společnost Spotify. Druhé místo patří s 19% penetrací Apple Music, třetí příčku obsadila služba Amazon Music, kterou využívá 15 % uživatelů.

Přestal jsem používat Spotify a přešel na Apple Music. Jak to dopadlo?

Za dominancí služby Spotify stojí hned několik faktů. V prvé řadě to jsou marketingové aktivity, jako je bezplatná verze s reklamami a tříměsíční trial. Zároveň je vhodné dodat, že Spotify stálo u samotného zrodu streamovacích služeb. Řada uživatelů si tak pod pojmem streamování hudby automaticky vybaví právě tuto aplikaci, která je navíc dostupná pro všechny operační systémy. Konkurenční Apple Music má v tomto směru hendikep, jelikož ji lze provozovat výhradně na systémem pohánějící produkty s logem Applu.

Zdroj: Counterpoint

 

Z přiloženého grafu od Counterpoint je patrné, že současný trh se streamovanou hudbou je prakticky rozdělen mezi tři společnosti, které společně drží zhruba 70% podíl. O zbylých třicet procent svádí boj řada dalších platforem, mezi nimiž figuruje například YouTube Music od Googlu.

Jakou službu pro streamování hudby používáte? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button