Novinky

Společnost Yale Smart Living uvedla na náš trh příslušenství pro chytré zabezpečení domácnosti

Společnost ASSA ABLOY uvedla na náš trh kompletní řadu produktů pro zabezpečení domácností s označením Yale Smart Living. Do nově představené kategorie se zařadily bezpečností alarmy ovladatelné přes mobilní aplikaci, chytré zámky, digitální dveřní kukátka, IP kamery i sirény. 

„U komerčních budov už není nasazení chytrých technologií žádnou novinkou, kancelářské prostory jsou chráněny alarmy, přístup omezují čipové karty. Přesun těchto technologií do domácností je trend, který aktuálně hýbe vyspělým světem,“ říká Antonín Terš, produktový manažer Yale, a dodává: „Celosvětově určujeme trendy v zabezpečení a nabízíme tedy i moderní systémy pro inteligentní zabezpečení domácností.“ 

SYSTÉM PRO VŠECHNY POTŘEBY

Základe systému Yale Smart Living tvoří ovládací jednotka Smart Hub. Tu lze bezpečně ovládat přes internet pomocí aplikace Smart Home z mobilního telefonu nebo tabletu a to odkudkoliv na světě, kde máte k dispozici připojení k internetu.

K Smart Hub se bezdrátově připojují další zařízení, ať už jde o pohybová čidla, kamery, klávesnice pro zadání bezpečnostních kódů, sirény nebo chytré zásuvky pro vzdálené ovládání světel a spotřebičů. Vzájemná komunikaci připojených zařízení probíhá na vyhrazené frekvenci 868 MHz, která nabízí dosah až 30 metrů, ostatní čidla s možností pořízení fotografií nebo videozáznamu pak pracují na frekvenci 2,4 GHz.

V základním setu naleznete kromě ovládací jednotky a klávesnice také pohybové čidlo PIR a senzor pro monitorování otevřených oken a dveří. Další příslušenství lze přitom dokoupit a snadno zakomponovat do stávající konfigurace. Instalaci nových senzorů a čidel výrobce upravil do takové podoby, aby ji zvládl běžný uživatel bez nutnosti odborného zásahu. V praxi stačí rozmístit jednotlivé prvky a nainstalovat aplikaci do mobilu.

NIKDY NEZAPOMENETE ZAMKNOUT

Chytrý alarm Yale Smart Living vhodně doplňují produkty pro ochranu vstupních dveří. Jde zejména o řadu chytrých zámků FAB ENTR, které podle konkrétního modelu umožňují odemykání za pomoci PINu, čipu, otisku prstů nebo prostřednictvím smartphonu. K bezpečnosti slouží také širokoúhlé dveřní kukátko s LCD displejem. Vnější i vnitřní prostory pak pohlídá jedna z kvalitních IP kamer.

CENA A DOSTUPNOST

Základní sada Standard Alarm SR-1100i (zahrnuje interiérovou sirénu, 1x dveřní kontakt, 1x PIR čidlo, 1x dálkový ovladač), bude dostupná od 15.10.2017 za cenu    6 699 Kč včetně DPH. Rozšířená sada Smartphone Alarm SR-3200i (zahrnuje Alarm Smart Hub, 2x dveřní kontakt, 1x PIR čidlo, 1x PIR kamera, 1x dálkový ovladač), bude dostupná od 15.10.2017 za cenu 14 499 Kč včetně DPH. Základní verze chytrého zámku FAB ENTR je již nyní dostupná za 11 870 Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button