Novinky

Spícího muže probudil hořící MacBook. Před požárem domu ho zachránila šťastná náhoda

Zhruba před měsícem Apple spustil program na bezplatnou výměnu baterií. Využít ho mohli majitelé 15″ MacBooků Pro, vyrobenými od září 2015 po únor 2017. Podle slov Applu obsahují tyto modely vadné baterie, které mají tendence k přehřívání a představují tak bezpečnostní riziko.

Jak se ukázalo, Apple situaci nezveličoval. Na internetu se objevily snímky MacBooků, které byly v důsledku přehřátí upáleny za živa. Steven Gagne byl jeden z těch, kteří se podělili o fotografie svých sežehnutých jablečných strojů. Ten tvrdí, že jeho MacBook explodoval tři dny před tím, než Apple ohlásil problém s bateriemi a spustil výměnný program.

„V pondělí v noci, když jsme spali, můj MacBook z ničeho nic vzplál. Kouř z malého požáru se rozšířil po celém domě. Můžete si představit, jak rychle jsem vyskočil z postele. Zvuk vzplanutí, to bylo to první, co mě probudilo. Ten byl doprovázen silným chemickým zápachem,“ popisuje celou situaci Steven.

Muž říká, že jeho MacBook nebyl v době vzplanutí zapnutý, ani nebyl nabíjen. Podle jeho slov díky šťastné náhodě neskončil kvůli zařízení jeho dům v plamenech.

„Normálně ho nechávám na gauči, nebo v koši s ostatními notebooky a časopisy. Naštěstí jsem ho tu noc odložil na svůj konferenční stolek. Věřím, že právě díky tomu můj dům neskončil v plamenech,“ prozradil muž.

Vše naštěstí dopadlo poměrně dobře a díky této náhodě majitel přišel pouze o své jablečné zařízení. Pokud vlastníte právě některý z kousků, na který sedí zmíněné období výroby nebo si nejste jisti, můžete navštívit stránky Applu a zadáním sériového čísla se ujistit, že se vás situace netýká. V opačném případě můžete využít program na výměnu baterie.

Zdroj
9to5mac

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button