Novinky

Přespříští iPhone dostane kompletně přepracovaný Taptic Engine

Mnoho spekulací počítá s tím, že letos se zkrátka výrazněji vylepšeného iPhonu nedočkáme. Plnohodnotná nová generace, která bude mít ambice pořádně zatřást s trhem chytrým telefonů, se tak pravděpodobně ukáže až příští rok. Kromě vylepšeného displeje, či podpory bezdrátového nabíjení se podle nejnovější spekulace v iPhonu představeném v roce 2017 objeví také velmi speciální vibrační motorek, který bychom v jiných smartphonech hledali marně.

iPhone-6s-Taptic-Engine-image-008

Vylepšený Taptic Engine bude pravděpodobně velmi úzce spolupracovat s funkcí 3D touch. Díky tomu bychom se mohli dočkat mnohem více propracovaných gest, která by vyvolávala různá síla stlačení displeje. Smysl dává také spolupráce s domácím tlačítkem, které by se s námi v příští generaci iPhonu mělo rozloučit. Podle mnohých spekulací se totiž přestěhuje přímo do displeje. Přepracovaný vibrační motorek bude tím pádem pracovat podobně jak je tomu už dnes v Trackpadu Macbooku, kde vibrace simulují fyzické stisknutí.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button