iOS

Spectre je nová fotografická aplikace od tvůrců Halide. Zaměřuje se na dlouhou expozici

Halide Camera je velice populární aplikace na fotografování a jejími autory jsou i lidé, kteří byli zaměstnání v Applu a podíleli se na vývoji samotného iOS. A právě tito lidé vydali novou aplikaci, která se zaměřuje pouze na fotografování dlouhé expozice. Aplikace se jmenuje Spectre a v App Store si ji můžete zakoupit za 49 Kč. 

Dle ukázkových snímků fotí aplikace opravdu dobře – ještě aby ne, k efektu dlouhé expozice používá i pokročilou umělou inteligenci a strojové učení. Aplikace sama pozná, jakou scénu uživatel fotí a tomu přizpůsobí nezbytná nastavení fotoaparátu. Za zmínění také stojí, že Spectre fotí do formátu HEIC a aplikace také sama pozná, zda je vás iPhone umístěn na tripodu, tj. trojnožce.

Uživatelské rozhraní aplikace je opravdu jednoduché a vše se nese v duchu minimalismu. V dolní části naleznete tlačítko, kterým fotíte a nad ním je umístěna malá ikonka, která vás informuje, zda držíte zařízení stabilně. V pravém horním rohu si ze nastavovat délku expozice. Nesmím zapomenout na nastavení blesku. To je prakticky vše, co v aplikaci naleznete. 

iOS umí dlouhou expozici i bez aplikace

Pro focení dlouhé expozice si nemusíte nutně kupovat nějakou aplikaci třetí strany. Systém iOS tuto funkci zvládá už v základu a to pomocí Live Photos. Pokud vyfotíte nějaký snímek právě se zapnutou funkcí Live Photos a poté snímek v aplikaci Fotky upravíte, budete mít možnost zvolit efekt Dlouhé expozice. Při otevřené fotografii stačí jen prstem táhnout směrem nahoru a v dolní liště se vám zobrazí nabídka efektů. Na druhou stranu bude zřejmě aplikace Spectre podávat lepší výsledky, už minimálně kvůli umělé inteligenci. Oficiální stránky aplikace naleznete ZDE.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button