Novinky

Speck Pocket VR: Přenosná virtuální realita pro iPhone

Virtuální realita je jasným trendem, který bude v letošním roce hýbat odvětvím mobilní a výpočetní elektroniky. Pokud pomineme specializovaná zařízení typu Oculus Rift či HTC Vive, o své slovo se v hojné míře hlásí mobilní zařízení. Technologickým fanouškům ihned naskočí papírový Cardborad od Googlu či série příslušenství Samsung Gear VR. Princip je v obou případech stejný. Vždy jde o soupravu, jenž se skládá s optických čoček a místem pro vložení smartphonu. Chytrý telefon zastupuje funkci výpočetního centra a zobrazovače zároveň. Ostatně virtuální realita je důvodem, proč mobilní výrobci integrují do svých vlajkových modelů displeje s rozlišením značně převyšující fyzické možnosti lidského oka. Hustota pixelů je totiž pro zobrazování virtuální reality naprosto klíčová. Není tedy divu, že na veletrhu CES se to hemží firmami se zaměřením na tento druh digitálního odvětví.

speck-vr-iphone

Ve světě populární výrobce příslušenství Speck v Las Vegas odhalil proudukt Pocket VR, mezi jehož poznávacími znaky patří skládací konstrukce a kompatibilita s iPhone 6s. Speck v tiskové zprávě uvádí, že díky kvalitní optice je zaručen skvělý zážitek ve všech směrech konzumace digitálního obsahu. Jako bonus je součástí balení i ochranný kryt se zvýšenou odolností. Speck Pocket VR bude dostupný v průběhu prvního čtvrtletí 2016 za cenu 69,95 USD (přibližně 1800 CZK).

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button