AktualityiOSiPhoneNovinky

Souboj titánů: Iphone 6 je výkonnější než Samsung Galaxy S6

Redaktoři z portálu GameBench vzali aktuální vlajkové modely výrobců a podrobily je několika výkonnostním testům. Na seznamu samozřejmě nechyběl ani iPhone 6 a jeho největší konkurent v podobě smartphonu Samsung Galaxy S6. Pro maximální možné vytížení všech zařízení posloužili herní tituly Boom Beach, Kill Shot, Modern Combat 5, Dead Trigger 2, Real Racing 3, Asphalt 8 a GTA San Andreas. Při testování se sledoval framerate (počet snímků za vteřinu) a jeho stabilita v průběhu hraní.

galaxy-s6-vs-iphone-6-1

Z přiložených výsledků je na první pohled patrné, že iPhone 6 vyšel z obou disciplín jako vítěz. Jako druhý se umístil Samsung Galaxy S6, v jehož útrobách tepe mnohem modernější čipset založený na 14nm FinFET technologii. Z této skutečnosti vyplývá, že hrubý výpočetní výkon není vše a ve velké míře záleží na celkové odladěnosti systému a aplikací. Na závěr je vhodné dodat, že ve prospěch iPhone 6 hrálo jeho nižší rozlišení displeje, než jaké nabízí jihokorejský rival.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Back to top button