Novinky

Sony představilo novou verzi robotického psa Aibo s umělou inteligencí

Po více než deseti letech se společnost Sony rozhodla vzkřísit svou ikonickou značku robotických mazlíčků se zbrusu novým modelem Aibo (ERS-1000). Japonský výrobce v oficiálních materiálech vyzdvihuje pokročilé schopnosti robotického pejska, díky nimž dokáže navázat emociální vazbu  s členy domácnosti a věrně simulovat zvířecí chování, které je typické pro výchovu psa od štěněte. Ačkoli se nová verze Aiba dokáže pohybovat v celkem 22 osách, dojem z chůze zůstává krajně nepřirozený a umělý. Komunikaci s okolím zajišťuje řada senzorů v čele s kamerou a dvěma OLED panely místo očí.

Tak šel čas s robotickým psem Sony Aibo, jeho nejnovější verze se začne prodávat v lednu 2018

Jednou z hlavních novinek je implementace složitých algoritmů a technologie hlubokého učení, které se stará o analýzu zaznamenaného obrazu a zvuků. Aibo díky tomu neustále přizpůsobuje své chování, hledá po domě své majitele a snaží se komunikovat a porozumět okolnímu prostředí. K tomu mimo jiné pomáhá připojení do cloudu, kde budou shromažďována data z ostatních robotických psů. Sony na toto téma dodává, že postupně bude docházet k dramatickému rozvoji schopností, které budou stavět na reálných datech z tisícovek aktivních robotických mazlíčků.

Jak se na dnešní dobu sluší a patří, součástí je mobilní aplikace, s jejíž pomocí lze Aiba ovládat či prohlížet pořízená videa a fotografie. Zahájení oficiálního prodeje je naplánována na 11. ledna, přičemž zájemci si budou muset připravit 198 tisíc japonských jenů (přibližně 37 000 korun).

https://youtu.be/sJciRIZQTg4

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button