AktualityNovinky

Sony má 20 dolarů z každého iPhonu

Japonská společnost Sony patří mezi zaběhlé výrobce mobilních telefonů, nicméně její pozice na globálním trhu není příliš slavná. Bez ohledu na snahy o prosazení se nemůže v prodejích ani zdaleka rovnat konkurentům, jakými jsou například Samsung či Apple. Jakkoliv se může zdát úspěch rivalů demotivující záležitostí, Sony z toho přesto dokáže alespoň částečně těžit. V každém  modelu iPhone 6 a iPhone 6 Plus se totiž nachází součástky pocházející z továren asijského giganta. Konkrétně se jedná o fotoaparát, který Sony dodává jak Applu, tak jihokorejskému Samsungu.

iPhone-6-camera

Z každého vyrobeného iPhonu putuje dvacet dolarů do pokladny dodavatele, což s ohledem na prodejní úspěchy Applu dělá nezanedbatelnou částku. Díky neutuchající poptávce po jablečných smartphonech se Sony rozhodlo investovat 375 milionů amerických dolarů do továren na produkci obrazových snímačů. Nepotřebujeme křišťálovou kouli, abychom si z této informaci vydedukovali, že partnerství s konkurenčními výrobci je pro Sony velice zajímavým byznysem.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button