Novinky

Snímky prototypu iPadu první generace odhalují, že Apple měl v plánu vytvořit zařízení s dvěma porty

Čas od času se na internetu objeví fotky prototypů zařízení, která už se několik let neprodávají. Před nedávnem to byly první generace Apple Watch dnes to je iPad 1. Snímky pochází z Twitteru od uživatele Giulio Zompetti, který je sběratel vzácných Apple produktů. Často na svůj Twitter zveřejňuje prototypy získaných zařízení. Na snímcích, zveřejněných před několika dny, můžeme vidět iPad první generace, který je ale odlišný od toho, který spatřil světlo světa.

Zompetti zveřejnil trojici snímků a popsal, proč se na straně tabletu nachází druhý port. „Na začátku vývoje prvního iPadu, Apple plánoval zařízení nabíjet v dockovací stanici. Druhý port se nachází na levé straně zařízení. Nabíjení pomocí obou portů naráz bylo údajně možné,“ sdělil Zompetti na svém Twitteru. Dále se také můžeme dozvědět, že druhý port Apple odstranil ve fázi vývoje zvané DVT. 

Zdroj: Twitter – Zompetti

Apple vývoj nových zařízení rozděluje na 3 fáze, EVT (inženýrské validační testy), DVT (designové validační testy) a PVT (produkční validační testy). 

Zdroj: Twitter – Zompetti

U dnešních iPadů známku druhého konektoru můžeme zahlédnout, protože většina nejnovějších modelů disponuje technologií Smart Connector, přes kterou připojíte externí klávesnice k vašemu iPadu. A co vy? Myslíte si, že by dnešní iPady vypadaly jinak, kdyby se Apple rozhodl u tohoto vzhledu zůstat? Dejte nám vědět do diskuze. 

Zdroj
9to5Mac
Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close