AktualityiPadiPhoneNovinky

Skladník Amazonu byl zatčen za krádež desítek iPhonů

Pracovník skladu internetového obchodu Amazon byl zatčen za krádež zboží v hodnotě 12 500 dolarů (zhruba 312.000 Kč) . Mezi ukradenými předměty nechyběl bezpočet iPhonů, iPadů a dalších zařízení. Jednadvacetiletý skladník indické pobočky měl za starost balení zásilek ve firemním skladu. Mladík jménem Pramod Bhamble v tom měl docela propracovaný systém. Objednal si totiž zásilku sám sobě, ale místo objednaných produktů zaplnil zásilku mnohem hodnotnějším zbožím. To si pak nechal jednoduše poslat k sobě domů. Ukradené předměty se pak pod cenou snažil prodat. Policie v jeho domě ale přesto stačila spoustu zatím neprodaných zařízení zabavit.

amaozon

Aby viník oklamal bezpečnostní zařízení Amazonu, který porovnává skutečnou váhou s váhou údajnou, jednoduše ho vypnul. Tím pádem pak nebyl problém místo tlakového hrnce odeslat tlakový hrnec naplněný iPhony, iPady, kamerani a další drahou elektronikou. Server OneIndia, který o této události informonoval bohužel  neuvádí, co mladíka prozradilo. Také jsme se nedozvěděli jak vysoký trest mu za tento trestný čin hrozí. My jen doufáme, že jsme touto zprávou nedali tip budoucímu pracovníkovi jednoho ze dvou budoucích českých skladů Amazonu.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button