Novinky

Skládací iPhone nabírá zpoždění. Apple krom toho pracuje na myšlence „ohebného“ MacBooku s 20“ displejem

Téměř všichni zavedení výrobci mají své skládací smartphony na trhu. Společnosti jako je například Samsung či Huawei již stihly uvést několik na sebe navazujících generací, které řeší počáteční neduhy a přidávají další užitečné funkce navíc. Jediný, na koho se stále čeká, je Apple, který ne a ne svůj první ohebný iPhone představit.

Před nějakou dobou se objevilo několik spekulací, podle nichž Apple trend „skládaček“ eviduje a sám pracuje na několika zařízeních s ohebných displejem. Apple údajně plánoval premiéru skládacího iPhonu na příští rok, ovšem podle nejnovějších zpráv to vypadá, že si budeme muset počkat o něco déle.

S tímto tvrzením přichází Ross Young, analytik společnosti DSCC, který tvrdí, že Apple odložil premiéru první generace skládacího iPhonu až na rok 2025. Pokud vám výše zmíněné jméno nic neříká, tak pouze dodám, že jde o vcelku věrohodný zdroj informací, který se v minulosti již několikrát osvědčil. Ross Young se většinou opírá o reálná data pocházející z řad dodavatelských řetězců, a tentokrát tomu nemá být jinak. 

Apple si hraje s myšlenkou skládacího MacBooku

Bohužel už neprozradil, jaké konkrétní důvody stojí za takto markantním zpožděním. Z jiných zdrojů však víme, že Apple pracuje na několika prototypech zároveň. Ve všech případech se ovšem jedná o projekty v rané fázi vývoje, kdy inženýři teprve hledají vhodné technologie a jejich použití. Do hry vstupují také vysoké cíle jakosti, ze kterých Apple nehodlá slevit. Ty pravděpodobně souvisí s konstrukcí, kdy některá z komponent nemusí splňovat představy o dostatečně vyzrálé technologii, kterou si Apple dovolí pustit mezi své uživatele.

Foto: Unsplash (autor: Jeremy Bezanger)

Ve zprávě DSCC se objevila ještě jedna vskutku zajímavá informace. Apple údajně zkoumá možnosti flexibilních displejů pro použití v notebooku. Takové zařízení by mohlo nabídnout velmi zajímavé parametry a možná ještě zajímavější způsoby využití. V zavřeném stavu by zařízení mohlo fungovat jako tablet. Naopak po rozevření by velká úhlopříčka mohla skvěle fungovat pro sledování videí či práci s více aplikacemi zároveň. Podle zdroje si inženýři aktuálně hrají s myšlenkou 20“ skládacího MacBooku.

Nikoho z odborné veřejnosti nepřekvapuje, že Apple je v případě vstupu na trh se skládacími zařízeními mnohem zdrženlivější než jeho konkurence. Díky kusým informacím se však můžeme pouze dohadovat o tom, proč to kalifornskému výrobci tak trvá, případně v čem vidí největší překážky. Z historie však víme, že spíše než o prvenství jde Applu o správné načasování a možnost uvést produkt v té nejlepší možné formě, jakou mu aktuální technologické možnosti dovolí.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button