Novinky

Síťová úložiště NAS od společnosti QNAP dostaly novou aplikaci QVR Face pro rozpoznávání obličejů

Společnost QNAP představila nové rozšíření QVR Face pro rozpoznávání obličejů na bázi NAS, které integruje pokročilou technologii pro práci s digitálním obrazem využívající umělou inteligenci. QVR Face je doplňková aplikace pro síťová úložiště, která integruje streamovací kamery RTSP a systémy třetích stran prostřednictvím API, což uživatelům umožňuje snadno vybudovat nákladově efektivní systém pro rozpoznávání obličejů pro firemní kanceláře, rezidenční komunity, výzkumné instituce a maloobchodní prodejny.

Aplikace QVR Face pro rozpoznávání obličejů zvládá analýzu videa v reálném čase u všech videostreamů RTSP z IP kamer nebo záznamů uložených na síťovém úložišti. Analýzu videa, kterou aplikace QVR Face poskytuje, lze poté použít pro konfiguraci profilů, skupin a oznámení událostí pro okamžité rozpoznávání obličejů. QVR Face je tedy ideální pro automatické řízení například při vstupu do dveří, správu docházky a pokročilé maloobchodní služby.

Inteligentní systém rozpoznávání obličejů QVR Face vyžaduje pro vytvoření pouze jedno zařízení NAS a nevyžaduje další služby cloud computingu ani další karty akcelerátoru,“ řekl Jason Tsai, produktový manažer QNAP a dodává: „QVR Face také poskytuje komplexní licenční plán pro flexibilní zavádění. Analýza videí a registrované profily z QVR Face se ukládají přímo na NAS s pomocí mechanismu ochrany dat, který zajišťuje soukromí a zabezpečení dat rozpoznávání obličejů.

Efektivní řešení pro malé firmy a maloobchod

Partneři z řad třetích stran v průmyslových odvětvích, jako jsou sledovací systémy, dveřní přístupové systémy nebo digitální zobrazovací systémy, mohou využít data z analýz obličejů z aplikace QVR Face (včetně funkcí Event, Metadata Notify a Result) prostřednictvím aplikačního rozhraní API k automatizaci správy služeb, aby byla zajištěna bezpečnost prostor při současném vytvoření flexibilnějšího inteligentního řízení maloobchodu.

Chytré řešení pro rozpoznávání obličejů QVR Face lze stáhnout z QTS App Center. Základní plán aplikace umožňuje uživatelům vytvořit analytický úkol nebo zakoupit licenční plán a rozšířit analytické úkoly a přidat profily pro rozpoznávání obličejů. Jeden profil podporuje až 10 obrazů obličeje téže osoby. Více informací o samotné aplikaci a hardwarových požadavcích naleznete na této stránce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button