Novinky

Podívejte se, jak bude vypadat ikona Siri v OS X 10.12

Jednou z hlavních novinek další verze OS X se má údajně stát integrace hlasové asistentky Siri. Tato spekulace se v médiích objevuje již delší dobu, nicméně až doposud postrádaly jakékoli podklady, které by odhalily bližší podrobnosti. Zahraničnímu serveru Macrumors se před několika hodinami podařilo získat dva screenshoty, které odkrývají podobu ikony umístěné v Docku s ostatními zástupci aplikací.

siridockicon1012

Hlasovou asistentku půjde očividně spustit také z horní lišty skrze ikonu s názvem Siri. Anonymní zdroj dále prozradil, že aktivní Siri bude doprovázet animace podobná tomu, co známe například z iPhonu či iPadu. Siri půjde též aktivovat prostřednictvím hlasového příkazu ”Hey Siri”, který však bude ve výchozím stavu deaktivovaný.

sirimenubaricon1012

Integrace Siri do OS X se údajně nachází stále v počáteční fázi vývoje, nicméně po uvolnění vývojářské beta verze operačního systému bude připravena plnit základní povely pro spouštění aplikací, vyhledávání na webu, posílání textových zpráv, čtení e-mailů nebo vytváření nových událostí v kalendáři. Oficiální debut se s nejvyšší pravděpodobností odehraje při příležitosti konání vývojářské konference WWDC 2016, která se bude konat od 13. do 17 června.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button