AktualityAplikace iOSiOSiPadiPhoneNovinky

Siri se dočkala třetí generace a přechodu na novou platformu

Apple před několika dny oznámil přechod hlasové asistentky Siri na open source platformu s názvem Mesos. Stalo se tak při příležitosti konference Bay Area Mesos v San Franciscu. Vývojáři v průběhu prezentace prozradili, že přechod na nový systém má výrazně snížit latenci a disponuje širšími možnostmi škálování. Díky tomu bude v budoucnu relativně snadné do Siri zakomponovat nové služby a pokročilé funkce. Podle oficiálních informací běží na Mesosu již kolem stovky služeb.

siri-mesos

Jen pro zajímavost, stejnou platformu aktuálně využívá například Twitter či eBay. Americký výrobce má zřejmě se svojí hlasovou asistentkou velké plány, jelikož přechod z vlastní infrastruktury vyžaduje velkou dávku úsilí a v neposlední řadě i finančních prostředků. Vývojáři Applu nezapřeli svou zálibu v komiksovém žánru a upravenou verzi nového systému pojmenovali JARVIS (Just A Rather Very Inteligent Scheduler). Pokud by se mezi našimi čtenáři našel někdo, komu je toto jméno cizí, jde o umělou inteligenci z filmové série IronMan.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Back to top button