AktualityNovinky

Siri díky šťastné náhodě zachránila mladíkovi život

Kromě zpráv o iPhonech, které přežily neuvěřitelné věci, jako třeba pád z letadla nebo několikaměsíční pobyt na mořském dně, jsou dalším oblíbeným tématem serverů píšících o společnosti Apple případy, kdy jablečné zařízení někomu zachránilo život. Už několikrát jsme četli o případech, kdy iPhone v náprsní kapse zachránil život, protože díky své hliníkové konstrukci zastavil kulku. Jinému majiteli zase jeho telefon zachránil život při havárii autobusu, kdy opět konstrukce telefonu zastavila kovovou tyč, která by nešťastníka nejspíše probodla.

Siri couldn't be more excited about the Apple Watch. Photo: Apple

Nejnovější záchranu ve stylu Apple nemá na svědomí skořápka telefonu, nýbrž samotný software. Ačkoliv to zní neuvěřitelně, Siri opravdu s největší pravděpodobností dokázala zachránit lidský život. Osmnáctiletý mladík z amerického státu Tennessee opravoval své auto. To mu ale ze zvedáku spadlo přímo na něj. Zaklíněný mladík si pomoc zavolat nemohl. Telefon měl totiž v kapse a navíc, široko daleko nebyl nikdo, kdo by slyšel jeho volání o pomoc. Když se ve snaze vysvobodit ze zajetí ošíval, uslyšel známý zvuk, který doprovází aktivaci Siri. To proto, že svým pohybem stiskl domovské tlačítko svého iPhonu v kapse. Teenagerovi tedy najednou svitla naděje, Siri poručil ať zavolá krizovou linku 911 a pomoc byla záhy na cestě. Kdyby nebylo šťastné náhody a Siri nebyla aktivována, mladý muž by pravděpodobně pod svým autem zemřel.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button