AktualityNovinkyOkénko do minulostiZ historie Apple

Shrnutí: Co všechno Apple v roce 2015 představil?

Apple v posledních letech jede jako rozjetý vlak. V uplynulém roce jsme se tak téměř každý měsíc dočkali představení nějakého nového, nebo alespoň aktualizovaného produktu. A protože těch novinek rozhodně nebylo po málu, rozhodli jsme se pro vás připravit souhrn všeho, co nejhodnotnější značka světa v právě končím roce uvedla na trh.

Apple-Products-20151-620x400

 

První novinkou se na pultech Apple Storů stalo tradiční lehké vylepšení MacBooků. Pravděpodobně poslední drobná úprava před zásadnější proměnou, které bychom se měli dočkat příští rok přinesla v případě ultratenkého modelu Air pouze vylepšený grafický čip a výkonnější procesor. Podobná vylepšení se odehrála také v případě lépe vybaveného MacBooku Pro. Oba laptopy pro rok 2015 vstoupily na trh počátkem března.

macbook-air-mjvp2lla

V dubnu se potom světu ukázal další MacBook, tentokrát ovšem zcela nový. MacBook Retina s uhlopříčkou obrazovky 12 palců se pravděpodobně stane vzorem pro všechny přenosné počítače v nakousnutým jablkem ve znaku představené v nadcházejícím roce. Kromě již tradiční vysoce nadprůměrné výdrže baterie překvapil nový drobek absencí větrání, nebo ultra tenkým tělem. Kontroverzi naopak vyvolal pouze jeden USB-C konektor.

Jako by byl duben měsícem zcela nových produktů. O pár dní později totiž následovaly nový notebook také chytré hodinky Apple Watch. Ty jsou dodnes tak trochu zahaleny tajemstvím stále totiž nevíme, kolik hodinek Apple ve skutečnosti prodává.

Apple Watch face angle-970-80

 

Na konci měsíce června vypustil Apple do světa pro změnu softwarovou novinku. Apple Music si na mušku vzal dávno zavedené hudebně streamovací platformy, kterým se snažil přetáhnout uživatele pomocí zkušební doby na tři měsíce zdarma. Červen přinesl také hardwarovou novinku. Po několika letech se totiž světu ukázala nová generace iPod Touch.

7a5_apple-ipod-touch-6g

Na novinky chudé prázdniny vynahradila na začátku září tradiční konference Applu, na které jsme se dočkali těch nejzásadnějších událostí. Celé slávě samozřejmě vévodila nová generace iPhonu, o které už bylo napsáno mnoho. Nejzásadnější novinkou se ale stala technologie 3D Touch, tedy displej, který je schopen rozeznat sílu stisku. Spolu s iPhonem se objevila také nová řada nejmenšího iPadu. Čtvrtá generace tak konečně přinesla výraznější vylepšení.

3d-touch-iphone-6s-press

Velký ohlas vyvolalo také představení nové zcela nového přírůstku do rodiny jablečných tabletů. Nový král iPadů dostal jméno iPad Pro a podle jeho výrobce strčí jeho výkon do kapsy i mnohé notebooky. Ve stejné době na trh vstoupila také tužka Apple Pencil a klávesnice Smart Keyboard určené pouze pro tento obří tablet.

Apple-iPad-Pro-Apple-iPad-Pro-Retina-Display-Apple-iPad-UK-Price-Apple-iPad-Pro-UK-Release-Date-Apple-iPad-Pro-Pencil-Pencil-App-604152

V říjnu jsme se dočkali aktualizace stolních počítačů iMac a spolu s nimi se představila světu také nová myš Magic Mouse 2 a klávesnice Magic Keyboard 2. Koncem měsíce se pak na pultech obchodů objevila také nová generace Apple TV, která si dala za cíl odstartovat revoluci televizního vysílání.

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button