NovinkyRecenze

Shoulderpod S1: Geniálně jednoduchá cesta k profesionálním záběrům

Geniální věci bývají velmi jednoduché. Stejné pravidlo platí pro Shoulderpod S1, který se v uplynulých týdnech stal součástí naší cestovatelské výbavy. V podstatě se jedná o fotografický grip, jehož posláním je zkvalitnit pořizování snímků a videa. Přestože současné smartphony nabízí optickou stabilizaci obrazu, v praxi to nedokáže vyvážit jejich žalostnou ergonomii. Při delším natáčení se chtě nechtě dostaví křeče do konečků prstů, což mnohdy vyústí v roztřesené záběry. Právě pro tyto případy tu je Shoulderpod S1, který nabídne dostatečně stabilní oporu a mnoho dalších možností využití

Obsah balení

Shoulderpod S1 je dodáván v úhledné krabičce, jejíž potisk dává jasně tušit zaměření produktu. Uvnitř se nachází molitanová výstelka v níž jsou zasazeny všechny jednotlivé díly. Kromě samotných čelistí zde naleznete kovový držák a textilní poutko na ruku. Na zadní straně krabičky se stručnou infografikou dozvíte, jak grip používat a pro jaké situace byl stvořen.

1404509903169K otestování držáku jsme se rozhodli využít naší cesty po Asii, abychom na vlastní kůži zjistili, zda dosahuje takový kvalit, jakými se španělský výrobce chlubí. Při prvním použití mě překvapila bytelnost celé konstrukce. S tím souvisí poměrně nezanedbatelná hmotnost 155 gramů, která může být za určitých okolností limitujícím faktorem pro každodenní používání. Rozhodně se však nejedná o nevýhodu, jelikož vyšší hmotnost kovového gripu má na svědomí jistý úchop a vylepšení celkové ergonomie při zachycování obsahu z ruky.

_MG_8618

Po vybalení jsem okamžitě začal pochybovat o tom, že mezi čelisti vměstnám redakční iPhone 6s Plus, který je vyhlášený svými mastodontími rozměry. Jednalo se však o předčasné obavy, do držáku připomínající kapesní svěrák se vejde smartphone s maximální šířkou 93 milimetrů. K rozevření čelistí slouží šroub na vrchní straně, který stlačuje pružinu uvnitř konstrukce. Aby při sevření nedošlo k poškrábání mobilního zařízení, jsou kontaktní plochy opatřeny pryžovou ochranou.

Praktické zkušenosti: Pozor na letištní kontroly

Na dolní straně držáku se ukrývá ¼ závit, díky čemuž lze Shoulderpod S1 připevnit k jakémukoliv stativu. Tuto možnost jsem nejvíce ocenil při čekání na západ slunce a zachycení kompozic s nízkou hladinou osvětlení a delším časem závěrky. Pro funkci gripu je nutné našroubovat aluminiový nástavec a mezi obě části vložit textilní poutko.

Snímek obrazovky 2016-03-14 v 21.56.58

Další možností, jak Shoulderpod použít, je cestovní stojánek. Pokud však vlastníte prostorově výraznější iPhone 6s Plus, na tuto funkci rovnou zapomeňte. Najít optimální polohu pro stabilní fixaci je prakticky nemožné. Když už jsem nakousl nepříliš pozitivní stránku věci, nemůžu vynechat kuriozní zážitky z letištních kontrol. Jelikož se uvnitř konstrukce ukrývá již zmíněná pružina, na monitorech rentgenu působí jako velice podezřelý předmět trubkovitého tvaru.

_MG_9187Při všech přestupech jsem byl nucen bezpečnostním pracovníkům vysvětlovat k čemu Shoulderpod S1 slouží a jak funguje. Napřiklad v Dubaji si nechali celý držák odprezentovat včetně praktické ukázky a až následně nás pustili k odletové bráně. Z vlastní zkušenosti doporučuji Shoulderpod přepravovat pouze v příručním zavazadle, vyhnete se tak situaci, kdy kufr nestihne vaše letadlo kvůli namátkové kontrole z důvodu podezřelého obsahu.

_MG_8787Během testování jsem držák na několik dní půjčil přitelkyni, abych do recenze mohl vnést pohled jiné osoby. Ta po pár minutách používání neskrývala čiré nadšení pramenící z mnohem jistějšího úchopu a pocitu bezpečí při natáčení za jízdy po cestách národních parků, které svým stavem připomínaly boletický tankodrom. Jediná výtka padla pouze na absenci barevných variant. S iPhonem v barvě Rose Gold ho jednoduše nesladíte a musíte se smířit s univerzální černou.

Verdikt

Zpočátku jsem byl nesmírně zvědavý, zda Shoulderpod S1 skutečně dokáže vylepšit výslednou kvalitu snímků či videa. Během testování se ukázalo, že tento úkol plní doslova na jedničku. Pro někoho může být překážkou relativně vysoká cena, nicméně pokud patříte mezi uživatele, kteří chtějí z fotoaparátů mobilních zařízení vymáčknou maximum, pořízením rozhodně chybu neuděláte.

Za zapůjčení děkujeme e-shopu EasyStore, kde si také můžete Shoulderpod S1 zakoupit.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button