AktualityNovinky

ShiftWear: Boty s ohebným HD displejem, které nikdy nezestárnou

Žijeme v době, kdy každé zařízení se snaží tvářit alespoň trochu chytře. Stačí se podívat do nabídky internetových obchodů a rázem zjistíte, že i jindy obyčejná žárovka může měnit barvy či reprodukovat zvuk. Podobných příkladů existuje mnohem víc a je otázkou času, kdy bude „chytré“ naprosto vše. Do stejného konceptu zapadá projekt ShiftWear, jenž aktuálně sbírá potřebné finance na komunitním serveru Indiegogo.

Snímek obrazovky 2015-11-28 v 1.23.25

Převážně něžnější část populace zná nepříjemnou situaci, kdy k zvolenému outfitu jednoduše nenajdete adekvátní obuv. Podobným strastem však může být brzy konec, alespoň za předpokladu, že svůj botník obohatíte o tenisky ShiftWear. Kreativní vývojáři přišli s myšlenkou vybavit volnočasovou obuv flexibilním E-Ink displejem s HD rozlišením. Skrze mobilní aplikaci na něj lze promítat statický obraz a animace. Dobíjení integrovaného akumulátoru zajišťuje systém přeměny pohybové energie na elektrickou. Pokud tedy každý den ujdete blíže neurčenou vzdálenost, nebudete mít s vybíjením žádný problém.

Tvůrci projektu mimo jiné počítají s vytvořením uživatelské databáze, do které půjde nahrávat vlastní motivy. Mezi další zajímavosti patří voděodolnost a svrchní vrstva z kevlarových vláken zajišťující zvýšenou životnost. Pokud vám netradiční boty ShiftWear padly do oka, připravte si 150 USD (zhruba 3800 CZK) a dalších 50 USD (1300 CZK) na poštovné.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button