AktualityNovinky

Sci-fi se stává realitou: Kryt pro iPhone 6 dokáže získat energii ze vzduchu

Nikola Tesla je právem považován za vizionáře a průkopníka v oblasti přenosu elektřiny, jehož nápady neztratily nic ze svého půvabu ani po desetiletích od jeho skonu. Ve své době byl mnohými považován za blázna, když poukazoval na teoretickou možnost bezdrátového transportu energie. Teprve až nyní se na trhu začínají objevovat technologie, díky kterým můžeme bezdrátově nabíjet spotřební elektroniku, nicméně společnost Nikola Labs hodlá jít ještě dál. Jejich cílem je masová výroba krytu pro iPhone 6, který dokáže převádět rádiové frekvence na stejnosměrný elektrický proud.

Snímek obrazovky 2015-05-06 v 21.59.18

Každý mobilní telefon spotřebovává nezanedbatelné množství energie na příjem signálu. Prezentovaný kryt dokáže část tohoto vysokofrekvenčního záření zachytit a opětovně přeměnit na zdroj elektřiny pro integrovaný akumulátor. Tvůrci projektu počítají s nasazením do širokého spektra produktů, přičemž největší přínos očekávají v nositelné elektronice, kde nejsou kladeny tak vysoké nároky na spotřebu. Co se týče zmiňovaného krytu pro iPhone 6, tak pokud půjde vše podle plánů, první expedice se mají rozběhnout v horizontu čtyřech následujících měsíců.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button