AktualityNovinky

Samsung v letošním roce očekává zpomalení prodejů svých telefonů

Ne zrovna potěšující zprávou obeslal z kraje nového roku své zaměstnance CEO Samsungu Kwon Oh-hyun. Své podřízené totiž varoval, že jak prodejní, tak finanční výsledky jihokorejského gigantu za rok 2016 nejspíš nebudou příliš uspokojivé. Podle Oh-hyuna bude na vině globálně ekonomická situace a zejména potom také tvrdá konkurence, které Samsung čelí. Dá se tedy očekávat, že největší divize v portfoliu společnosti, mezi které se řadí výroba mobilních telefonů, nebo paměťových modulů zpomalí v letošním roce svůj růst.

samsung-galaxy-s6-edge-4

Ačkoliv se zpráva nezakládá na konkrétních číslech, je toto varování dalším důkazem o tom, že Samsung není v nejlepší kondici. Finanční výsledky za poslední čtvrtletí uplynulého roku byly totiž slabší, než se očekávalo. Celou domněnku ale potvrdí až konečná bilance za celý loňský rok, které bychom se měli dočkat už tento pátek. Jak už ale bylo řečeno, příliš pozitivní nejspíš nebude.

Snímek obrazovky 2016-01-04 v 21.00.20

Na Samsung tlačí jednak prémiový Apple, který všechny ostatní hráče drtí zejména svou ziskovostí, z druhé strany mu ale také příliš nepomáhají společnosti jako Xioami nebo Huawei. Ty totiž okrádají Samsung o prodeje zákazníkům z druhého konce spektra. Abychom ale Samsung jen nehalili, je na místě také uvést, že prozatímní lídr mobilního trhu dnes světu ukázal SSD disk o kapacitě 2TB. Portable SSD T3, který je schopen zapisovat data rychlostí až 450Mb za sekundu.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button