Novinky

Samsung se chce zbavit 3,5mm jacku po vzoru Applu

Je to jen chvíle, kdy se Samsung vysmíval Applu, že nemá v novém iPhonu 7 něco tak nezbytného, jako je 3,5mm jack a znovu nastává situace, že Samsung zřejmě půjde po vzoru Applu a audio konektor ze svých budoucích zařízení zřejmě odstraní. Pokud si myslíte, že jde jen o nějaký žertík, jste na omylu. Samsung opravdu hledá nová řešení pro vyřazení klasického výstupu pro sluchátka a poté nahrazení jiným konektorem, který bude kompatibilní se Samsungem a do budoucna možná i se všemi Android zařízeními. Tato skutečnost je potvrzena z důvěryhodných zdrojů právě z okruhu společnosti Samsung.

iphone-7-lightning-headphones

Samsung tak zřejmě hodlá započít válku proti jablečné společnosti a celkově s celým trhem se sluchátky. Zřejmě ale ovšem trochu pozapomněl, že podobná situace tu byla již zhruba před deseti lety, kdy každý telefon měl jiný konektor pro sluchátka a výsledek opravdu za moc nestál. Pokud se Samsung snaží jít po vzoru Applu, zřejmě jim nedošel fakt, že v případě odstranění sluchátkového jacku u iPhonu 7, měl tento krok alespoň určitý smysl a Apple nabídl řešení v podobě nových bezdrátových sluchátek Airpods nebo také redukcí z Lightning portu.

Zatím nevíme, jestli se vyplatí krok Samsungu – nahradit stávající konektor, který by do budoucna mohla mít všechna Android zařízení a válčit tak s Applem. Pro nás (fanoušky Applu) je ovšem tato situace ohledně odebrání 3,5mm jacku dosti úsměvná a Samsung tak znovu upevnil naše mínění o originalitě společnosti.

Zdroj

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button