AktualityNovinky

Samsung představil SSD disk s největší kapacitou na světě

Paměti není nikdo dost. Tímto příslovím se řídí naprosto každý, kdo aktivně pracuje na počítači a potřebuje ukládat větší množství dat. Společnost Samsung se proto rozhodla těmto uživatelům nadělit nový model komerčně dostupného SSD disku s největší kapacitou na světě. Model nese označení PM1633a a jeho čipy jsou schopné pojmout neuvěřitelných 15,36 TB dat.

samsungssd

Ještě větším překvapením jsou rozměry shodné s klasickými 2,5“ disky a tudíž odpadá problém s případným upgradem stávajících sestav. Úložiště se skládá z pěti stovek paměťových modulů ve 48 vrstvách 32GB NAND čipů. Je pochopitelné, že novinka zřejmě nezamíří k běžným spotřebitelům, nýbrž k větším klientům v podobě filmových studií či do výkonných serverů.

AMAT-Graphic

Předpokládaná cena má činit 5000 USD (zhruba 120 000 CZK), což lze s ohledem na monstrózní kapacitu a rychlost označit za výhodnou koupi. Pro méně náročné zákazníky Samsung představil mnohem levnější alternativu pro domácí použití s kapacitou 2 TB a cenovkou 800 USD (přibližně 19 200 CZK).

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button