Novinky

Samsung za pár měsíců představí flexibilní smartphone

V průběhu posledních let se objevilo už několik spekulací, které hovořily o výzkumu v Applu, který si klade za cíl vyvinout ohebný smartphone. Podle posledních zpráv to však vypadá, že tradiční rival – Samsung, nenechává nic náhodě a flexibilní telefon představí mnohem dříve. Server CultofMac dokonce spekuluje, že se tak stane už příští rok, tedy zrhuba za šest měsíců. Analytik Lee Seung Woo ze společnosti IBK Securities si myslí, že pokud se Samsungu jeho počin povede, půjde o zcela přelomové zařízení, které změní pravidla hry.

samsung_flexible_oled_screen_phone_xluet

Samsung udajně chystá na trh uvést hned dva modely, z nichž jeden by měl svou konstrukcí kopírovat knihu. Toto řešení by jihokorejskému predátorovi umožnilo zcela nové řešení, jak do chytrého telefonu zabudovat dva displeje. Složený telefon by nabízel menší displej, zatímco v rozloženém módu bychom se dočkali 8″ tabletu. Druhá novinka má tvarem připomínat dámskou pudřenku. Funkci zobrazovače mají plnit flexibilní panely Super AMOLED s rozlišením 4K. Co se týče oficiální představení, v zákulisí se hovoří o premiéře v průběhu konání veletrhu MWC 2017, kde Samsung pravidelně představuje své vlajkové modely. Velmi podobné řešení ostatně nabízela už před více než dekádou Nokia, která tejdy vyráběla na svou dobu špičkové komunikátory, které také měly dva displeje.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button