Novinky

Samsung opět opisoval: Galaxy S7 nabídne funkci Live Photos

Pouze několik týdnů zbývá do představení největšího rivala iPhonu 6s/Plus. Máme pochopitelně na mysli Samsung Galaxy S7, který bude opět aspirovat na krále smartphonů s operačním systémem Android. Vzhledem k únikům, které již delší dobu kolují internetem známe chystanou výbavu, která má opět stavět na nekompromisním hardwaru. V praxi však nezáleží na počtu výpočetních jader procesoru či kapacitě operační paměti. Klíčovým aspektem je optimalizace hardwaru s operačním systémem a intuitivní funkce, které je radost používat. K této filosofie má nejblíže Apple, jehož smartphony patří mezi absolutní špičku. Nejde se tedy příliš divit snahám konkurence o napodobování či v horším případě prachsprosté kopírování.

3d-touch-iphone-6s-press

Podle nedávných úniků má Samsung Galaxy S7 nabídnout obdobu Live Photos. Zatím není zcela jasné, jaké označení tato funkce ponese. Ve hře jsou údajně názvy Vivid Photo a Timeless Photo. Zachycená sekvence však nebude obsahovat zvukovou stopu a ve finále tak půjde o pouhý GIF složený z několika za sebou pořízených fotografií. Bylo by neuvážené Samsung označit z kopírování, když obdobnou funkcí disponovaly smartphony od společnosti HTC před několika lety. Nesmazatelným faktem je ovšem skutečnost, že teprve Apple dokázal Live Photos uvést do použitelné podoby.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button