Novinky

Souboj titánů: Porovnali jsme Samsung Galaxy S7 edge a iPhone 6s Plus

V momentě, kdy Samsung představil svůj vrcholný model Galaxy S7 (edge), nemohli jsme se dočkat, až si ho budeme moci srovnat s aktuálním iPhonem 6s Plus (recenze). Možnosti se nám dostalo krátce po oficiální premiéře, čehož jsme okamžitě využili, abychom vám mohli naservírovat naše první dojmy. Pokud čekáte pouhé pochlebování na účet Applu, jste na omylu. Oba smartphony jsme měřili stejným metrem. Magazín Český Mac si zakládá na objektivitě a konstruktivní kritice, která je v mediálním světě stále cennějším artiklem.

Konstrukce

Hodnocení designu je vždy ošemetnou záležitostí. Co se líbí jednomu, druhý může považovat za vrchol nevkusu a naopak. To ovšem nemění nic na tom, že Samsung Galaxy S7 edge je skvěle zpracované zařízení. Na první pohled se může zdát, že v porovnání s loňskou generací se příliš změn neodehrálo, nicméně opak je pravdou. Mírně zaoblená záda hrají významnou roli při úchopu, který je nyní mnohem jistější. Samsung opět vsadil na kombinaci kovu a skla a udělal velmi dobře.

DSC00229

Stačí pár vteřin osobního kontaktu a rázem víte, že v rukou držíte prémiový produkt. Celkový dojem kazí pouze rychlé upatlávání zadní strany, to je daň za krásu. Pokud bych měl rozhodnout, který z konkurentů se mi více zamlouvá, zřejmě bych se přiklonil na stranu Samsungu ze dvou důvodů. Prvním z nich je voděodolná konstrukce stvrzená certifikací IP68. Druhým faktorem je zakřivený displej, který přináší do šedi dotykových placek něco nového a neokoukaného.

Displej

Samsung Galaxy S7 edge se může pyšnit 5,5“ displejem s technologií Super AMOLED a QuadHD rozlišením (1440 x 2560 px). Nebudu dlouho napínat a rovnou prozradím, že jde o ten nejlepší displej, který jsem doposud viděl. Za tímto tvrzením si pevně stojím a jen těžko mě někdo dokáže přesvědčit o opaku.

DSC00064

Panel patří mezi naprosto lahůdku a Samsung opět dokázal, že patří v této oblasti mezi naprostého lídra. Pokud srovnám displej v Galaxy S7 ostatními high-end smartphony, jen těžko budete hledat konkurenta. Přestože displej v iPhonu 6s Plus dosahuje skvělých parametrů, na svého rivala významně ztrácí ve všech ohledech.

Hardware

Z pohledu hardwaru je Galaxy S7 prošpikován tím nejlepším, co komerční produkce nabízí. Hlavní roli hraje čipset Exynos 8890, který doprovází 4GB operační paměť (LPDDR4). Toto kombo je zárukou bleskurychlých reakcí na veškeré povely. Oba smartphony jsme podrobili testu v benchmarku AnTuTu, kde jsme naměřili téměř totožné hodnoty přesahující 130 000 bodů. Nezodpovězenou otázkou prozatím zůstává, jak se Galaxy S7 bude chovat například po půlročním používání.

DSC00042

Zde se naplno ukážou negativní vlastnosti operačního systému Android, který dokáže deklasovat všechna zařízení bez ohledu na hardwarový základ. Nejvíce nás ovšem zajímaly kvality 12Mpx fotoaparátu (f/1.7). Samsung se na tiskové konferenci chlubil skvělými výsledky za zhoršených světelných podmínek. V praxi „es-sedmička” podává skutečně nadprůměrné výsledky. V porovnání s iPhone 6s Plus nabízí jihokorejská novinka lepší dynamiku a ostrost. Zhruba půlroční odstup ve vývoji je jednoduše znát.

Verdikt

Samsung Galaxy S7 je úžasný kus mobilní elektroniky a pokud nejste zarputilí fanatici uznávající pouze jednu značku, dáte mi za pravdu. V androidím světě jde o právoplatného krále, jehož pozici může ohrozit pouze hrstka konkurenčních produktů. Apple a jeho aktuální model dostal rovnocenného soupeře, kterého není radno podceňovat.

DSC00244

Ve prospěch iPhonu hraje harmonické slazení všech jeho součástí. Pokud bych se měl přenést do role rozhodčího a vyslovit finální verdikt, zvolím remízu. Obě zařízení jsou tím nejlepším, co si můžete v současné době pořídit. Záleží pouze na osobních preferencích a prioritách každého uživatele.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button