Novinky

Samsung Galaxy Note 8 má bezpečnostní problém. K jeho odemknutí stačí jen fotografie

Samsung v uplynulých dnech představil světu nástupce telefonu, který loni způsobil největší PR katastrofu v dějinách společnosti. Nyní to však vypadá, že vybuchující smartphony jsou opravdu minulostí. Podobný přešlap už si zkrátka Samsung dovolit nemůže a tak si na novém Galaxy Note 8 dal opravdu záležet.  

Jeden z recenzentů nového Samsungu ovšem odhalil nemalou potíž, která může ohrozit soukromí budoucí majitelů modelu Galaxy Note 8. Odemykání displeje pomocí rozpoznávání obličeje totiž údajně ošálí i obyčejná fotka. Na videu, které Mel Tajon pořídil jde vidět, jak je odemčení Samsungu Galaxy Note 8 jednoduché. Na jednom telefonu měl přichystanou vlastní fotku a druhý po přiložení k zamčenému smartphonu bez problému odemknul. K ošálení snímače Samsungu údajně stačí také o poznání méně kvalitní fotografie.

Technologii rozpoznávání displeje má dostat také iPhone 8, který se ukáže už příští týden. Rozpoznávání displeje bude, doufejme, v případě telefonu od Applu propracovanější a bude tvář rozpoznávat na základě měření více biometrických údajů. Inženýři Samsungu si totiž přílišnou práci se zabezpečením své nové vlajkové lodě očividně nedali. Jde vidět, že snímač smartphonu skenují jen tvář jako celek, bez hlubší analýzy.  

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Je to pouze jeden ze zpusobu uzamceni telefonu a neni a asi nikdy nebude 100 procentni a pri volbe to bude urcite napsano. Ma ocni skener a snimac otisku prstu a to asi uz 100 procentni bude. A titulek o bezpecnostnim problemu je na … a matouci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button