Novinky

Tady už končí legrace. Vyměněný Samsung Galaxy Note 7 vzplanul na palubě letadla

Samsung v posledních týdnech prochází nesmírně těžkým obdobím. Kauza kolem vybuchujícího smartphonu Galaxy Note 7 se stala pro jihokorejského giganta doslova pohromou, která může výraznou měrou ovlivnit jinak dobře nastartovanou strategii. Po sérii nejrůznějších příběhů popisujících explodující baterie, zničené automobily (článek zde) a popáleniny kůže, přichází další rána. Jde o nedávný incident, který se odehrál na palubě letadla. Na lince z Louisville do Baltimoru došlo k několikahodinovému zpoždění díky uživateli, který cestoval s modelem Samsung Galaxy Note 7 v kapse.

explodedgalaxynote7-800x533

Na pokyny personálu svůj smartphone vypnul, nicméně při rolování po ranveji se Galaxy Note 7 začal podezřele zahřívat. Majitel ho v rychlosti vytáhl a upustil na podlahu. Podle očitých svědků se záhy objevil silný šedozelený dým. Žár byl natolik silný, že poničil koberec a palubu letadla. Na základě hrozícího vzniku požáru muselo být celé letadlo evakuováno. Nejsmutnější na celé věci je fakt, že šlo o opravený Samsung Galaxy Note 7, který uživatel obdržel 21. září u svého operátora. Podle jeho slov byla baterie inkriminovaný moment nabita na zhruba 80 procent a smartphone předtím nevykazoval žádné náznaky nekorektního chování.

Výrobce již stihl vyměnit přes milion kusů Galaxy Note 7, ovšem díky této zprávě lze předpokládat zastavení výměnného programu. Zatím není zcela jasné, jaké budou další kroky ze strany Samsungu, nicméně jako ideální se jeví uspíšení premiéry Galaxy S8. Fanouškům značky však nezbývá nic jiného, než doufat, že další vlajkový model nepostihne podobná tragédie.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button