AktualityNovinky

Samsung útočí na USA, Apple už není lídrem trhu

Díky silným prodejům Samsungu Galaxy S6 sebrala značka Samsung ve Spojených státech firmě Apple pozici lídra trhu se smartphony. Vlajková loď jihokorejského soka Applu se stala třetím nejprodávanějším telefonem v prvním měsíci prodejů. Tento výkon dokázal předčít pouze iPhone 6 a loňský Samsung Galaxy S5. Díky růstu nejen Samsungu, ale také tržní podíl zařízení od LG s operačním systémem android dosáhl podílu 64,2 % v prvních třech měsících letošního roku. To je pro zemi, kde tradičně vládl Apple se svými iPhony docela překvapivá zpráva. Z toho tržní podíl Samsungu na celém trhu tvoří 55 %, což znamená oproti předchozímu období růst o dvě procenta. Podle dalších zpráv zažívají naopak krušnější období ostatní značky reprezentující platformu Android, jejich prodeje totiž ve Spojených státech rok co rok klesají.

iPhone-6-Plus-vs-Note-4-940x555

V Evropě si Android už tak dobře nevede. Ve státech takzvané velké pětky, tedy Velké Británie, Německu, Španělsku, Francii a Itálii poklesl trží podíl robotího operačního systému o 2,9 procenta. Na úkor stále vzrůstajícím prodejům zařízením s iOS. Poněkud se tedy převrací dosud převladající nadvláda iOS nad Amerikou a Androidu nad Evropou. Android ale samozřejmě stále v Evropě drží nadpoloviční podíl. Jedinou výjimku v Evropě představuje Velká Británie, kde je nejprodávanější platformou iOS.

Zajímavá situace je také v Číně. Trhu velí Apple, o druhé místo se pere Huawei se Xiaomi. Všichni tři lídři trhu ale drží podíl menší než jedno procento.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button