AktualityNovinky

Nejporuchovější jsou smartphony s Androidem, žebříček jasně vede Samsung

Drtivá většina smartphonů, které se nějakým způsobem porouchají, běží na operačním systému Android, přičemž zdaleka nejvíce poruchám musí čelit přístroje vyprodukované Samsungem. Alespoň to tedy tvrdí průzkum společnosti  Blancco Technology Group, která se právě na poruchovost dnešních telefonů zaměřila.

15974-12535-Screen-Shot-2016-02-23-at-104441-AM-l

Stejná data rovněž říkají, že zkáze podléhá průměrně 27 % smartphonů s logem Samsung. Druhé místo v tomto nelichotivém žebříčku zabírá Lenovo s 21 procenty. Stupně “vítězů” poté uzavírá Motorola s 18 procentním podílem. Na předních příčkách nalezneme ještě také například čínské Xiaomi nebo nebo Asus.

V konečném důsledků tak 85 % poruch na chytrých telefonech pochází právě z androidových zařízení, přičemž zbylých 15 procent tvoří výrobky Applu. Nejvíce poruch, které byly zaznamenány, byly spojeny s fotoaparátem, na druhém místě se pak umístily potíže s dotykovou vrstvou. Často se jako příčina závady figuroval také mikrofon nebo trable s nabíjením.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. tkže těch 15% vadných výrobku cca odpovídá podílu Apple na trhu který jak jsem někde vyčetl je právě oněch 15%, nebo to tvůrce tohoto článku myslel jinak?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button