Novinky

Samsung a Apple soupeří, kdo první představí chytrý prsten

Segment nositelné elektroniky nabírá na obrátkách a výrobci na nás chrlí jedno zařízení za druhým. Stále je ovšem obtížné odhadnou, jakým směrem se budou nositelnosti vyvíjet. Vývojáři se tudíž snaží pojistit všemi možnými způsoby, mezi nimiž nechybí stohy patentových přihlášek. Americký patentový úřad nedávno zveřejnil přihlášku jihokorejského Samsungu popisující chytrý prsten. Díky integrované elektronice a bezdrátovým modulům by mohl sloužit k ovládání ostatních spotřebičů v čele s televizory. Stejné ambice ovšem mají i ostatní konkurenti, mezi kterými vyčnívají Apple a Microsoft.

6a0120a5580826970c01b7c7fee2eb970b-800wi

Není obtížné odhalit, že mezi těmito rivaly probíhá závod, jehož cílem je představit tento druh příšlušenství jako první. Přestože může prvenství patřit mezi klíčové výhody, již několikrát jsme se přesvědčili, že to nemusí vždy stačit k majoritnímu postavení na trhu. Stačí vzpomenout na chytré hodinky, kdy Samsung předběhl Apple o několik generací, ovšem realita byla naprosto odlišná. Přestože se Apple Watch objevily mnohem později, rázem se staly králem své kategorie.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button