Tipy a triky

Jak v Safari změnit cílový adresář pro stahované soubory

Ve výchozím nastavení Safari jsou všechny stahované soubory ukládány do složky Stahování (Downloads). Většina uživatelů bude nejspíše spokojena, nicméně je dobré vědět, že cílový adresář lze velice snadno upravit. Ať již potřebujete z jakéhokoli důvodu změnit cíl pro stahované soubory, na následujících řádcích vám prozradíme, jak toho jednoduše docílit.

Jak v Safari na Macu změnit cílovou složku pro stahované soubory

Otevřete prohlížeč Safari a v horním menu klikněte na položku Předvolby. Jakmile se otevře okno s nastavením, vyberte kartu Obecné. V nabídce vás bude zajímat položka s názvem Umístění stažených souborů. Zde stačí kliknout na rolovací nabídku a vybrat Jiné. Otevře se další okno, kde již pouze označíte konkrétní složku, kam chcete, aby se ukládaly všechny stažené soubory z internetu.

Pokud jste již vybrali adresář pro budoucí stahování, můžete zavřít okno s nastavením Safari. Od této chvíle se budou všechny další stahované soubory ukládat do vámi uvedené složky. Stejný postup je platný pro všechny verze internetového prohlížeče Safari včetně Safari Technology Preview. Výběr složky pro stahované soubory lze pochopitelně kdykoli změnit na původní hodnoty. Zmínit si zaslouží také možnost pro manuální výběr umístění při každém novém stahování. Pro tuto volbu je nutné zvolit funkci označenou jako Zeptat se na každou položku.

Doufáme, že vám náš další návod pomohl při objevování operačního systému macOS. Pokud máte jakýkoli tip na návod, který by podle vás neměl na našem webu chybět, dejte nám o něm vědět formou e-mailu (admin@ceskymac.cz) či zprávy na našem FaceBooku, Instagramu a Twitteru.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button