Novinky

Robotický poslíček s pizzou. FedEx představil robota pro rozvoz lokálních zásilek

Americký internetový gigant Amazon už několik let testuje doručování zásilek pomocí dronů. Členové věrnostního klubu největšího e-shopu na světě tak mohou využít služby, díky níž jejich zásilka několik desítek minut po objednání přistane na zahradě. V ne příliš daleké budoucností se doručování drony může stát naprosto běžným způsobem doručení objednávke. Pozadu tak přirozeně nezůstávají ani další logistické kolosy.

Jedním z nich je společnost FedEx, která před několika dny ukázala doručovacího robota. Robot dostal název SameDay Bot a jeho úkolem by měla být poslední fáze doručování, kdy je balík z lokálního expedičního střediska vyexpedován až ke dveřím zákazníka. Robot se může pohybovat rychlostí až 16 kilometrů za hodinu. Konstruován je k jízdě po chodnících, kde mu z orientací v prostoru pomůže lidar, kterým disponují například i autonomní vozidla.

Zpočátku bude FedEx nový systém doručování testovat ve městě Memphis, kde má sídlo. Nejdřív však musí získat povolení od místního úřadů. FedEx nyní jedná se společnostmi PizzaHut, Target nebo Wallmart, jejichž objednávky by zanedlouho mohli vyřizovat právě tito roboti. Podle dat FedEx se totiž až 60 procent zákazníků těchto společností nachází v okruhu tří mil a jejich objednávky by tak pohodlně mohli obstarávat noví poslíčci. Pokud se tato novinka ujme, dost možná se brzy dočkáme chvíle, kdy vám pizzu doveze místo člověka robot.

Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close