Novinky

Robotické auto od Applu má problém. Zapletlo se do dopravní nehody

Zprávy o tom, že Apple pracuje na vývoji vlastních technologií, jež své uplatnění naleznou v automobilismu, už asi nikoho příliš nepřekvapí. Speciální auta navíc společnost už rok důkladně testuje v ulicích amerických měst. Vzhledem k tomu, že Apple na tyto zkoušky používá automobily jiných výrobků, které osazuje vlastní technikou, můžeme se domnívat, že vývoj vozu s nakousnutým logem ve znaku už není prvořadým úkolem. Místo toto výrobce iPhonů přemýšlí, jak své technologie dostat do aut ostatních značek. V budoucnu by produkty Applu mohly zajišťovat zejména komunikaci vozu se světem a správu informačních systémů. Velký důraz ovšem firma klade také na vývoj technologií, díky kterým se automobil obejde bez zásahů řidiče.

Podle posledních zpráv to ale vypadá, že Apple v tomto ohledu čeká ještě dlouhá cesta. Jedno z jeho testovacích aut se totiž stalo účastníkem nehody. Nehoda se stala 24. srpna v kalifornském Santa Clare nedaleko Cuprtina. SUV Lexus patřící Applu přejíždělo na jinou silnici a srazilo se s projíždějícím Nissanem Leaf. Z vyšetřování následně vyplynulo, že viníkem nehody je Nissan, který autonomnímu Lexusu nedal přednost. Během incidentu se naštěstí nikomu nic nestalo. Už nyní však víme, že v době nehodu byl v Lexusu aktivován autonomní režim, což vývoj robotických aut pod střechou Applu jistě zkomplikuje a to i přesto, že nehodu způsobilo jiné vozidlo. Pro masivní nasazení autonomních vozů do provozu je totiž nezbytné naučit umělou inteligenci i předvídavosti.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button