AktualityNovinkyWatch

Rentgen odhalil pokrokovou architekturu čipsetu S1 v Apple Watch

Apple osadil své hodinky Apple Watch modulem S1, který plní úlohu centrálního mozku. V podstatě se jedná o ultra kompaktní čipset, jehož prvky jsou zapouzdřeny pod kovovým pláštěm. Díky použité pryskyřici chránící součástky před vnějšími vlivy, je téměř nemožné ho demontovat. Zahraniční redakce Chipworks se proto uchýlila k rentgenovému snímku, který odhalil jeho titěrné vnitřnosti. Hlavní výpočetní jednotkou je procesor APL 0778 s nespecifikovanou taktovací frekvencí v jehož sousedství se nachází 512MB operační paměť. Pro data a aplikace je připravena 8GB interní úložiště. Na miniaturní desce se dále nachází WiFi čip od společnosti Broadcom, akcelerometr s gyroskopem (STMicroelectronics) a řadič pro dotykové ovládání od výrobce ADI. Indukční napájení hodinek pak řídí bezdrátový čip IDT.

s1_decapped_abi

Redaktoři Chipworks vyzdvihují šestiosý akcelerometr kombinující zároveň gyroskop. Podobné řešení je u mobilní elektroniky výjimkou a v podstatě se jedná o raritní záležitost. Je to vůbec poprvé, kdy se 6X senzor objevuje v produktech Applu. Komplikovanost součástek a jejich rozložení má blíže k základním deskám mobilních telefonů, než k chytrým hodinkám, které aktuální trh nabízí. Zatím není zcela jasné, kdo se stará o výrobu jednotky S1, nicméně je velice pravděpodobné, že dodávky zajišťuje jihokorejský Samsung.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button