FinderNovinkyTipy a triky

Recenze: Window Magnet

Tato aplikace dosáhla na Mac App Store nevídané popularity, jednak díky své velmi lehké obsluze, jednak díky své pěkné cenně 0,79 €. Ale co tedy Window Magnet je?

Tato aplikace byla vytvořená k usnadnění práce s okny různých aplikací pro vás, co jste již zažili moment, kdy jste si chtěli dát na polovinu obrazovky např. textový editor a na druhou polovinu obrazovky okno safari. Okna můžete umístit na čtvrtinu, polovinu nebo na celou obrazovku. Aplikace řeší tento problém dvěma způsoby:[break]

  1. Pomalejší způsob – po zapnutí WM (Window Magnet) vám na horní liště naskočí ikonka magnetu, pak si kliknete na okno které chcete upravit (nebo zarovnat) a kliknete na ikonku magnetu, ze kterého se vysune malý panel pro používání – zde vyberete kam chcete okno dát a ono se na to místo přesune (nebo můžete použít klávesové zkratky).

  1. Svižnější a elegantnější způsob – uchopíme myší záhlaví okna a přesuneme ho k nějaké části obrazovky, poté se zobrazí průhledný šedý rámeček, který znázorňuje, kam bude okno umístěno. V praxi používám jen tuto funkci.

Předtím

Potom

Aplikace je nesmírně užitečná a musí být základem pracovně využitého Maca.

 Aplikaci zakoupíte na:
Window Magnet - CrowdCafé

František Vlček

Student gymnázia, který se zabývá Applem již od 10 let. Již od svých 6 let praktikuje klasický balet, v němž vyhrál již spoustu ocenění na mezinárodních soutěžích. V poslední době se zabývá Chemií a Biologíí lidského těla. Ve svém volném čase filmuje, stříhá videa, dělá animace a testuje Aplikace a Hry pro Mac a iOS. Po své zkušenosti s Macy by již jiný počítač nechtěl! Motto: " Je otázka, co je pro vědce významnější, zda znalost faktů či fantazie." Albert Einstein

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Takže vlastně jde o Aero Snap pro Mac OS X. Přiznám se, že tato funkce mi po přechodu hodně chyběla, ale umí to i Better Touch Tool, který je zdarma. Každopádně je dobře, že se Aero Snap dostalo i na Mac, je to velice šikovná funkce. Ještě by to chtělo možnost posouvat klávesovou zkratkou okna i mezi dvěma monitory (obdoba WIN+šipka vpravo/vlevo).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button