NovinkyRecenzeVidea

Recenze Transcend JetDrive Go 500: Přenos dat z iOS nebyl nikdy jednodušší

Jednou z největších slabin smartphonů od Applu je chybějící možnost rozšíření interního úložiště. Za tímto faktem stojí nároky na rychlý přístup k uloženým datům, což by v případě slotu na paměťové microSD karty mohlo vést k celkovému zhoršení uživatelského zážitku. Pokud navíc patříte mezi majitele iPhonu či iPadu se základní kapacitou 16 GB, brzy narazíte na paměťový limit.

_MG_9393

Pro tyto případy naštěstí existuje elegantní řešení, které vám pomůže pořízený obsah snadno přemístit nebo vytvořit rychlou zálohu. Řeč je o externích flash discích disponujících Lightning konektorem. Na tento typ příslušenství se zaměřuje také společnost Transcend, od které jsme dostali možnost otestovat model JetDrive Go 500.

Obsah Balení

Flash disk k nám doputoval v prodejním balením, jehož součástí i několik užitečných drobností. Kromě disku samotného zde najdete dvojici krytek, které slouží jako ochrana konektorů před mechanickým poškozením. Příjemným bonusem je přiložené textilní poutko, díky němuž si můžete JetDrive pověsit například ke klíčům a mít ho stále po ruce. Co se týče konstrukce, musíme vyzdvihnout precizní dílenské zpracování. Tělo je celé vyrobeno z pozinkovaného kovu, které skvěle ladí s jablečnými produkty. JetDrive Go 500G je skutečný kolibřík, na délku měří 3,6 centimetru a váží pouhých pět gramů.

_MG_9410Díky prodlouženému krčku pod Lightning konektorem lze flash disk snadno připojit k iPhonu, aniž byste museli sundat ochranný kryt

Aplikace

K práci s uloženými daty slouží mobilní aplikace JetDrive Go, kterou lze zdarma stáhnout z obchodu App Store. Její spuštění probíhá zcela automaticky pro připojení disku do Lightning konektoru. Úvodní obrazovka je rozdělena na čtyři hlavní sekce. Kromě přístupu k uloženému obsahu je k dispozici položka pro vytvoření rychlé zálohy. Zde lze nastavit, jaký typ souborů se má zálohovat, což oceníte například v momentech, kdy si chcete pojistit pouze kontakty nebo multimédia.

 

V praxi se nám JetDrive Go 500G nejvíce osvědčil při sdílení fotek mezi dvěma a více iPhony. Jednotlivé fotografie lze jednoduše označit a následně zvolit tlačítko pro sdílení a vybrat položku pro kopírování na externí médium. Je pouze škoda, že aplikace nepodporuje gesta z iOS pro hromadný výběr.

Transcend JetDrive Go 500 (64 GB) – Recenze

Podrobná recenze: http://bit.ly/29opTVH Produkce: https://www.ceskymac.cz JetDrive Go 500 od společnosti Transcend působí na první pohled jako běžný flash disk, kterých je na trhu nespočet. Při bližším seznámení však zjistíte, že kromě klasického USB disponuje na druhém konci Lightning konektorem. S jeho pomocí můžete JetDrive připojit například v iPhonu či dalšímu zařízení s iOS.

Samotná migrace z iOS zařízení je poměrně rychlá a dosahuje hodnot kolem 20 MB/s. Několik desítek fotografií se překopíruje během několika vteřin. Díky přítomnosti konektoru USB 3.1 (Type-A) je rychlost kopírování (až 130 MB/s) do Macbooku či iMacu ještě bleskovější. Budoucí majitelé tak nemusí mít obavy z přenosů velkých objemů dat zahrnující například 4K video.

Výrobce při vývoji aplikace nezapomněl ani na bezpečnost a integroval funkci pro kompletní zaheslování obsahu numerickým kódem či otiskem prstu. Poslední zajímavostí je vlastní aplikace fotoaparátu. S ní lze pořizovat fotografie či video, které se rovnou ukládá na připojený JetDrive.

JetDrive Go
JetDrive Go
Price: Free
  • JetDrive Go Screenshot
  • JetDrive Go Screenshot
  • JetDrive Go Screenshot
  • JetDrive Go Screenshot
  • JetDrive Go Screenshot
  • JetDrive Go Screenshot
  • JetDrive Go Screenshot

Verdikt

Transcend JetDrive Go 500G je skvělým doplňkem, který najde bohaté uplatnění u všech majitelů zařízení s operačním systémem iOS. V porovnání s konkurencí A-DATA, kterou jsme měli možnost také otestovat (recenze), nabízí kvalitnější dílenské zpracování, kompaktnější rozměry a nižší hmotnost. Naše jediná výtka směruje k uživatelskému rozhraní mobilní aplikace, které by mohlo lépe korespondovat s designem iOS. Za nejužitečnější vlastnosti považujeme přímé ukládání fotografií na flash disk, rychlé rozhraní a líbivý design.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close