AktualityNovinkyRecenze

Recenze TP-LINK NC200: Cloudová kamera pro každého

Do redakce nám na recenzi dorazila cloudová kamera NC200 od společnosti TP-Link. Ta primárně cílí na domácnosti či malé firmy, kde se může stát neocenitelným pomocníkem. V následujícím textu vám přiblížíme všechny klíčové funkce a naše reálné zkušenosti z více jak dvoutýdenního testování.

Snímek obrazovky 2015-07-14 v 18.25.50

Obsah balení

Kamera nám dorazila v prodejním balení v jehož útrobách naleznete napájecí adaptér, lepící pásku pro lepší fixaci k podložce, tištěný manuál a ethernetový kabel (RJ-45). Ten použijete pouze jednou a to k prvotnímu spárování s vaším WiFi routerem. Výrobce od nás získal první plusové body za dostatečně dlouhou prodlužovací šňůru, která v porovnání s konkurencí nebývá standardem a v některých případech je nutná další investice.

Snímek obrazovky 2015-07-14 v 18.26.17

Konstrukce a dílenské zpracování

Zařízení se skládá ze dvou částí tvořených podstavcem a samotným tělem kamery. Pro nastavení kýžené pozice slouží kulový čep, který lze s pomocí závitového kroužku dotáhnout. Nastavený sklon je po zaaretování dostatečně pevný a ani po několika dnech nedošlo k nechtěnému odklonu, který by vedl k změně snímané kompozice. Tělo kamery je vyrobeno z bílého plastu, přičemž čočka je umístěna v samostatném modulu, který je mírně zapuštěn. Pod ní pak nalezneme dvoubarevnou LED diodu indikující aktuální režim či chybu bezdrátového spojení.

_MG_7881

Na zadní straně se ukrývá ethernetový port, konektor pro napájení a sdílené tlačítko pro reset a integrovanou zabezpečovací funkci WPS (WiFi Protected Setup) pro připojení do bezdrátové sítě. Co se týče dílenského zpracování, tak zde nemáme absolutně žádných výhrad. Námi testovaný kousek nevykazoval žádné konstrukční vady a všechny díly perfektně lícovaly. Čistý a jednoduchý design nebudí přílišnou pozornost, což je s ohledem na zaměření produktu naprosto v pořádku.

Nastavení a první spuštění

Jelikož se jedná o kameru, která je primárně určena do domácích podmínek, je klíčové, aby její instalace byla co nejjednodušší. Výrobce na tuto skutečnost pamatoval a celý proces je maximálně intuitivní. K tomu slouží zdarma dostupná utilita TP-LINK Cloud NC200 Setup Wizard, která vás celým procesem provede.

Snímek obrazovky 2015-07-13 v 17.36.32

Zde na řadu přichází standardně dodávaný ethernetový kabel, jímž je nutné spojit kameru s vaším routerem. Po krátké inicializaci je v podstatě vše hotovo a zařízení je plně připraveno k provozu.

Klíčové vlastnosti a funkce

Sledování obrazu z kamery je možné dvěma způsoby. Tím prvním je přihlášení do cloudové služby výrobce prostřednictvím počítače s operačním systémem OS X či Windows. Uživatelé však budou častěji volit druhou možnost v podobě mobilní aplikace pro iOS a Android. V průběhu testování jsme vyzkoušeli obě zmiňované platformy, kde vše fungovalo doslova na jedničku. Systém přenáší obrazová data prostřednictvím portálu tplinkcloud.com, kde lze nastavit upozornění formou e-mailu při detekci pohybu.

 _MG_7880Díky kloubovému mechanismu lze bez problému nalézt ideální pozici pro monitorování prostoru

Aplikace dále nabízí možnost pořízení klasických fotografií, nebo nahrávání videa, které se ukládá do paměti smartphonu. Velice příjemnou funkcionalitou je bezdrátový opakovač signálu pro zesílení lokální WiFi sítě.

Aplikace pro iOS je intuitivní a nabízí několik možností nastavení

Kamera disponuje 1/4 CMOS (f/2.8) snímačem s progresivním, čtyřnásobným digitálním zoomem a integrovaným mikrofonem. Trochu zamrzí relativně nízké rozlišení 640 x 480 obrazových bodů, což dává tušit spíše průměrnou kvalitu záznamu. Maximální snímkovací frekvence činí 20 snímků za vteřinu, což považujeme za plně dostačující. V položce nastavení lze upravit převrácení obrazu, jas, kontrast a sytost.

_MG_7875Kameru jsme testovali ve venkovní voliéře, kde dohlížela na redakčního miláčka, kterým je chameleon Julius

Shrnutí

Cloudová kamera TP-LINK NC200 je podle našeho názoru skvělé monitorovací zařízení pro domácí využití. Díky jednoduché instalaci a nastavení umožňuje pohodlné sledování prostoru z libovolného zařízení s přípojením k internetu. Mile nás potěšila funkce bezdrátového opakovače signálu. Příjemná je i cena, která se v průměru pohybuje kolem 1000 Kč. Za tuto částku získáte kvalitně zpracovaný produkt s bezchybnou funkčností.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button