Aplikace MacRecenze

Recenze: Smart Screen Recorder

Od té doby co vytvářím videorecenze, kde musím i natáčet dění na obrazovce, hledám nějaký kvalitní nahrávač obrazovky, který má možnost nahrát video alespoň v HD 720p. Našel jsem výbornou aplikaci, kterou když porovnáme s nejlepšími programy s cenou 80 euro tak zjistíme, že s cenou 3,99 euro je na své výkony perfektní.

Smart Screen Recorder je jedna z mála aplikací co uspěla od firmy YuChan Studios. Celkový dojem po zapnutí aplikace budete mít dobrý – první co vás upoutá je miniatura obrazovky, ve které se pak vyznačí území nahrávání nebo pořizování screenshotů.

Nahrávání je povětšinou plynulé a na video je radost se dívat. Kdybych měl posoudit možnosti aplikace, tak jsou velmi rozsáhlé. V nastavení si můžete nastavit velikost obrázku (popřípadě kvalitu), snímkovou frekvenci, zvukové zařízení (je možnost nahrávat i bez něho) a popřípadě si lze zapnout zvýraznění kliků myši.

Další z jeho funkcí je možnost přidání loga, aby jste ho pak už nemuseli přidávat v nějakém video editoru. Přidat lze obrázek ve formátu PNG nebo jen můžete vybrat aplikaci a Smart Screen Recorder automaticky vezme její logo a uloží ho. Ale tato funkce má dvě nevýhody:

  1. Nelze upravovat velikost obrázku, takže ještě před vložením, se musí upravit v nějakém jiném obrázkovém editoru.
  2. Po nahrání delšího videa ho bude program ještě dlouho upravovat, kvůli přidání loga.
Průběh nahrávání je vskutku dobrý – kvalita uspokojí a plynulost většinou také, ale pokud nahráváte dění s jinými velkými aplikacemi (hrami a profesionálním softwarem, které zabírají většinu paměti) a máte méně jak 4 Gb RAM, tak potom se může video trochu sekat.

 

Hodnocení: 74%
+ pěkná kvalita nahrávání
+ možnost přidání loga
+ rozsáhlé nastavení
+ velmi nízká cena

 

– video se s 2 Gb (a nižší) RAM občas seká (pokud používáte náročné programy zárověň)
– občasné spadnutí aplikace, když se přidává logo k delšímu videu

 

stahnout-mac-app-store

František Vlček

Student gymnázia, který se zabývá Applem již od 10 let. Již od svých 6 let praktikuje klasický balet, v němž vyhrál již spoustu ocenění na mezinárodních soutěžích. V poslední době se zabývá Chemií a Biologíí lidského těla. Ve svém volném čase filmuje, stříhá videa, dělá animace a testuje Aplikace a Hry pro Mac a iOS. Po své zkušenosti s Macy by již jiný počítač nechtěl! Motto: " Je otázka, co je pro vědce významnější, zda znalost faktů či fantazie." Albert Einstein

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button